Vyhecovná atmosféra derby čeká zítra ve 14 hodin na domácí hráče Znojma a jejich soupeře, MSK Břeclav. V utkání půjde o mnohem víc než jen o prestiž.

Domácí se sérií šesti zápasů bez prohry vyhoupli až na třetí příčku, Břeclav si drží místo páté.

Pro hosty ale utkání nebude vůbec jednoduché. Znojmo je díky úspěšné šňůře na koni, zato Břeclavští se na hřištích soupeřů trápí. Již 378 minut se jim nepodařilo rozvlnit síť za zády domácího brankáře.

Navíc mají neblahé vzpomínky na poslední zápas v Mutěnicích, kde dostali „trojku“. Doma proti Lipové se zato trefili hned třikrát. V tomto zápase sáhl kouč Rabušic k útočnější taktice, než tomu bylo v předchozích utkáních.

„Nechceme měnit systém hry, jakým jsme hráli v posledním domácím zápase. Do Znojma jedeme bodovat a trochu naši bilanci na hřištích soupeř,“ odhodlaně prohlásil břeclavský kouč Radek Rabušic, který má k dispozici kompletní kádr.

Stejné cíle mají ale i Znojemští. Těm sice bude chybět nejlepší střelec Gregor Kováč, dál ale chtějí produkovat svůj útočný fotbal. „Chceme se držet co nejvýše, proto chceme poslední domácí zápas vyhrát. Ale vím, že to nebude jednoduché, obě mužstva se moc dobře znají,“ konstatoval trenér Znojma Michal Sobota, který se opírá především o výkony stopera bulharského Yonova a Slováka Minarecha v útoku.

Oba soupeři se v soutěži setkávají dlouhou dobu, navíc spolu hrávají i přípravné zápasy. Ty soutěžní ale bývají velmi vyhecované, ovlivňují je penalty i červéné karty. Jako pravé derby.

Břeclav se ale proti svému regionálnímu rivalovi dlouhodobě daří. “Musíme hrát ale aktivněji, než tomu bylo v předchozích zápasech venku,“ je přesvědčen Rabušic.

„Budeme se snažit naší útočnou hrou pobavit diváky a samozřejmě zvítězit,“ poznamenal znojemský Sobota.
Který z trenérů bude mít nakonec pravdu se ukáže v neděli ve 14 h na znojemském domácím stadionu na Husových sadech.

 

1. SC Znojmo – MSK Břeclav


Jak asi nastoupí:
Znojmo: Hrubý - Šuráň, Yonov, Mička - Švarc, Veselý, Lacko, Jaroš, Zich - Minarech, Pavelka.
Břeclav: Galla - Jurga, Michal, Schwarz, Pokorný - Svoboda, Ekhadrt, Poredký -Kuba, Demjanovič, Pekárek.

Rozhodčí: Adámková - Marek, Zelinka.

Vzájemné zápasy v poslední době: jaro 2007: Znojmo – Břeclav 1:0 (MSFL).

Pořadí v tabulce:
3. Znojmo 21:15 27 b.
5. Břeclav 16:17 23 b.