V divizní tabulce jim patří jedenáctá příčka. „Dostali jsme lekci z agresivity, důrazu a efektivity. Zápas jsme začali slušně, ale Vrchovina od dvacáté minuty začala hrát aktivněji, přidala na důrazu a začala otáčet vývoj zápasu. V poločase jsme si řekli něco o změnách, ale potom jsme dostali dva rychlé góly. Až na šanci Musila jsme si v podstatě nevytvořili žádnou šanci,“ hodnotil zápas trenér Vybíral.

Fotbalisté MSK Břeclavi sice na začátku duelu drželi míč více na svých kopačkách, ale nepropracovali se ani k platonickému tlaku. Postupně převzali iniciativu hosté z Nového Města na Moravě. Góly ale začaly padat po změně stran.

Ve 47. minutě zasáhl míč ve vápně rukou Martinovič a rozhodčí nařídil ve prospěch hostí pokutový kop. Exekuce se ujal kapitán Vrchoviny Michal, jehož penaltu sice brankář Junas vychytal, zkušený hostující středopolař se ale prosadil z následné dorážky. „Ve třetím zápase sezony byla proti nám písknuta třetí penalta. Musíme si vyříkat, jak hrát v obraně,“ podotkl Vybíral.

Plivanec na závěr

Rozhození domácí kapitulovali o pět minut později znovu. Zbytovský uvolnil efektní přihrávkou do uličky Skalníka, který překonal Junase přesnou pozemní střelou k tyči. „Je zarážející, že jsme zase dostali góly těsně po přestávce,“ hněvalo břeclavského trenéra. Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Václav Petrů

Domácí se poté nezmohli ani na výraznější závěrečný tlak, zdramatizovat zápas mohl Musil, jehož ovšem v samostatném brejku vychytal brankář Juran. Na závěr tak vzbudila rozruch červená karta pro Netopilíka, jenž měl plivnout na rozhodčího. „Ten moment jsem neviděl, takže nemůžu komentovat, jak to bylo,“ zmínil Vybíral.

Po dvou porážkách v řadě má o čem přemýšlet. „Vázla nám rozehrávka. Pokud nebudeme přímočařejší a nepřidáme na důrazu a agresivitě, obraz hry se nezmění,“ nastínil břeclavský lodivod hlavní problémy MSK v posledních týdnech.

V příštím kole čeká Břeclav zápas na hřišti Polné, které vyšel vstup do nového ročníku. Utkání začíná v neděli v 16:30.

Břeclav – Vrchovina 0:2 (0:0)

Branky: 47. Michal, 52. Skalník. Rozhodčí: Mayer – Nejezchleb, Hlubinka. ŽK: 6:2. ČK: Netopilík. Diváci: 140.

Sestava MSK: Junas – Hloch (67. Nemec), Simandl (K), Netopilík, Vukič, Fiala, Smejkal, Ianosteac, Martinovič, Palkovič, Musil.

VÁCLAV PETRŮ