STARÝ DŮM MIKULOV, KOMENSKÉHO. V blízkosti kostela sv. Jana Křtitele v Komenského ulici v Mikulově se nachází budova bývalého družstva Galant, kde se dříve šilo. Nyní tam sídlí společnost Emipo, tradiční výrobce školních batohů.

Zdroj: Archiv

MALÁ TRŽNICE, BŘECLAV, KUFFNEROVO NÁBŘEŽÍ. Cenné území v centru a na něm dvě zchátralé haly. Tak to vypadá v areálu někdejšího cukrovaru v Břeclavi. Vedení města už dlouhá léta řeší celkovou úpravu, dosavadní varianty ale nenašly podporu.

Zdroj: DENÍK/Lukáš Ivánek

STARÉ SILO MIKULOV. Při příjezdu do Mikulova uchvátí řidiče po pravé straně dominantní budova tamního sila, které slouží ke skladování obilovin.

Zdroj: Archiv

NOVÁ VINAŘSKÁ BUDOVA MIKULOV. Vinař Miroslav Volařík otevřel v ulici K Vápence vloni novou budovu svého vinařství. Pohled na ni ze směru z Brněnské ulice hyzdí budova, která sloužila dříve jako výdejna plynových lahví.

Zdroj: Archiv

ZÁMEK V BŘECLAVI. V 19. století nechali zámek přestavět v romantickém stylu na umělou zříceninu. Město Břeclav má v plánu zámek v několika etapách opravit. Náklady by se mohly vyšplhat k více než dvěma stům milionů korun.

Zdroj: Archiv

STŘELNICE HUSTOPEČE. Jde o nejstarší budovu v Hustopečích. V minulosti sloužila jako sýpka nebo hasičská zbrojnice. Město nyní připravuje projekt její rekonstrukce.

Zdroj: Archiv

VRÁNŮV MLÝN V BŘECLAVI. Budova mlýna patří k břeclavskému zámeckému areálu. Dříve bývala jednou z dominant města, nyní chátrá a obývají ji bezdomovci. Bývalý lichtenštejnský mlýn pochází ze 16. století, mimo provoz je od roku 1950.

Zdroj: Archiv

BUDOVA POHRANIČNÍ STRÁŽE, VALTICE. Komplex sloužil armádě mezi lety 1951 až 1989. Novodobý přístavek již nepoužívané celnice byl nabídnutý k prodeji. Od roku 2011 sídlí v hlavní budově celnice Muzeum železné opony Valtice. Přístavek je neužívaný a chátrá.

Zdroj: Archiv

KULTURNÍ DŮM V BŘECLAVI. Problém s kulturním domem břeclavská radnice koncepčně neřešila už dvacet let. Po roce 1989 jej odmítala převzít. Odboráři, kterým komplex patřil, ho tak nakonec prodali soukromníkům.

Zdroj: Archiv

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO Z REGIONU
Zásah těžkooděnců pražské policie proti anglickým fotbalovým fanouškům.
DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdroj: Policie ČR

DALŠÍ VIDEA