„Hodně se sportu věnujeme. Už devět let se držíme v hasičské požární lize na prvních příčkách,“ pochlubil se starosta dobrovolných hasičů v Poštorné Roman Hanák .

Poukazuje i na to, že dost pracují s mladými hasiči. „Věnujeme se hodně mládeži. Máme tři družstva dětí, které se účastní téměř každé soutěže. Zajímají se o všechno kolem hasičů a musím říct, že většina z nich se tomuto poslání věnuje. Někteří i profesionálně,“ řekl s hrdostí Hanák.

Jejich sbor má devadesát členů. „Čtrnáct jich je ve výjezdové jednotce. Musím ale říct, že aktivních je všech devadesát. Máme dvě družstva mužů, tři družstva dětí a jedno jsou ženy,“ vypočítal jednotky starosta.

Podle něj se poštorenští dobráci projevili až v roce 2001. „Do té doby jsme tu spíš živořili. Předtím tu nikdo nechtěl moc sloužit, protože tady byla zastaralá technika a hasička byla v katastrofálním stavu. Pak se to tu dalo do kupy. Asi od roku 2005 jsme se dostali na profesionální úroveň. Vděčíme za to hlavně sponzorům,“ dodává Hanák.

Ten se mimo hasičství věnuje i muzice a složil poštorenským hasičům hymnu. „Hraji v kapele a muzika mě baví, proto jsem nám složil naši vlastní hymnu,“ usmíval se poštorenský hasič.

Dokonce navrhl i jejich vlastní znak. „Spojil jsem znak Poštorné a nějaké hasičské prvky,“ popsal skvělý nápad.

Podle něj musí mít hasič především dobré srdce. „Bez toho by to nešlo. Člověk musí cítit, že chce pomáhat. Je to takové tři v jednom, tedy zábava, koníček i poslání,“ popsal správného hasiče.

Prozradil, že jejich sbor udržuje družbu s rakouskými dobrovolníky. „Jezdíme k nim na přátelská setkání hasičů a naopak je zveme k nám,“ měl radost.