„Přebrali jsme tehdy malou místnost, a nebylo v ní skoro nic. Jen přepravní vozík za auto se stříkačkou. Od toho roku 2002 dáváme věci dohromady, jak auto, tak i vybavení. Ze všeho, co vždycky koupíme, máme velkou radost. Jsou to věci, které potřebujeme a můžou i zachránit život,“ vzpomíná na rok, kdy byl zvolen velitelem jednotky, Jiří Pálka.

Podle něj je ne příliš prostorná hasičská zbrojnice i důvodem, proč do sboru nepřichází tolik mladých. „Naším snem je nová zbrojnice. Doufáme, že brzo bude postavená, záleží na penězích. Ale byl bych nejradši, kdyby to bylo už příští rok. Starostka obce nám drží palce a ví, že pro ni uděláme všechno,“ dodává Pálka s tím, že to by bylo i prostředí, kam by noví a mladí hasiči rádi přišli.

Velitel si také velmi pochvaluje dobrou spolupráci se starostkou obce. „Co po nás starostka chce, to uděláme. Řežeme stromy, kropíme silnice, teď se tady objevilo naleziště, takže jsme tam pomáhali s panely. Jsme dobrovolní hasiči pro obec,“ usmívá se a přiznává, že i takhle si zčásti dobrovolní hasiči v Milovicích vydělávají na nejpotřebnější výstroj a výbavu do hasičského vozu. Další dotace pak získávají také od kraje.

„Naše auto, jmenuje se Máňa, jsme si opravovali a upravovali sami. Je tam ale naprosto všechno. Teď máme novou centrálu, abychom nemuseli čekat na profesionály a sami si rozsvítili. Takže jsme nezávislí,“ je spokojený se současným stavem Pálka.

Od loňského ledna jezdí jednotka spolu s dalšími sbory dobrovolných i profesionálních hasičů pomáhat i mimo svou obec. Například k nepodařenému přistání vrtulníku v Pavlově.

Pětatřicetičlenný sbor má mezi sebou také ženy. Těch je jedenáct. Na zásahy však jezdí patnáct mužů, ostatní závodí v požárním sportu nebo pomáhají právě v obci. „Na okrese se držíme v požárním sportu na pátém místě už šestým rokem. Baví nás to a ani moc netrénujeme. Účastníme se Břeclavské hasičské ligy, takže jezdíme na všech deset soutěží,“ chlubí se velitel, který je hasičem už od svých osmi let. Tedy téměř pětatřicet let.