„Ankety jsme se zúčastnili s projektem Pomáhejte s hasiči, ve které sbíráme hračky pro děti z Fakultní dětské nemocnice Brno,“ podotkl jednatel křepických hasičů Michal Kotačka.

Projekt členové sboru minulý rok pořádali již popáté. Hasiči od dárců shromažďují například nové plastové i plyšové hračky, společenské hry, pastelky, omalovánky nebo propagační předměty. Věci pak před Vánocemi předávají dětem v brněnské nemocnici.

Další ocenění, které sbor získal, je Medaile za příkladnou práci, kterou udělilo Okresní sdružení hasičů Břeclav. Křepičtí hasiči se ale starají také o kulturní a společenský život v obci. Mezi pravidelní akce, pod kterými jsou podepsaní, patří hned na začátku raku tradiční ples. Oblíbené a hojně navštěvované jsou i Zabíjačkové hody a akce pro děti.

Jednotka z Křepic teď vyjíždí k zásahům v novém autě. Vozový park hasičů minulý rok rozšířil Ford Transit. Křepická jednotka je zařazená do kategorie JPO V. K zásahům ale vyjíždí poměrně často. Letos například křepičtí hasiči již několikrát odstraňovali popadané větve a stromy. Zasahovali také u požáru polního porostu a na konci května s profesionálními hasiči likvidovali požár posedu.

Historie Sboru dobrovolných hasičů v Křepicích se začala psát na začátku dvacátého století. V okolních obcích toho času už spolky fungovaly. Ustavující schůze se v Křepicích konala 30. ledna roku 1904. Prvním náčelníkem se stal Jiří Nečas. Sbor v počátcích čítal pětadvacet činných členů a sedmnáct přispívajících. Do výbavy hasičů z Křepic v počátcích patřila dvoukolá stříkačka s dvaceti metry hadic a různé nářadí. „V následujícím roce se sbor zmohl na čtyřkolovou stříkačku, takzvanou koňku, ovšem opět za cenu zadlužení, tentokrát ve výši tisíc pět set korun. Dne 16. září 1606 byla stříkačka slavnostně vysvěcena. Čest stát se její kmotrou byla přiznána manželce starosty obce paní Anastázii Rouzkové. Slavnost byla spojena s průvodem, cvičením a slavnou mší. Nová stříkačka měla dostřik 30 metrů,“ citoval historické prameny jednatel křepických hasičů Michal Kotačka. K hasičům se v současnosti hlásí skoro sedmdesátka členů. Sbor sídlí ve zbrojnici postavené na konci sedmdesátých let minulého století.