Poprvé ji hasiči slavnostně vyvezli na odiv před několika dny. „Auto nám přestalo sloužit, tak nám obec uvolnila peníze z rozpočtu a sami jsme udělaly generální opravu,“ přiblížil jeden z aktivních členů Jaroslav Hrabec. 

Opravovali sami, čtyři měsíce, stovky hodin

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Popic na Břeclavsku vyjíždí k zásahům v počtu devíti členů. Nyní už s pojízdným a renovovaným hasičským autem. Práci, kterou na něm odvedli sami hasiči ve volném čase by ocenil i renomovaný restaurátor.

Členové sboru.
Naši hasiči: Sbor oslavil 125 let, k výročí obdržel medaili za mimořádné zásluhy

Mají za sebou čtyři měsíce práce a téměř šest set hodin odpracovaných hodin, které ukrojili ze svého volného času. „Vyčistili jsme chladící soustavy motoru a provedli generální opravu všech tří hlav na motoru . Repasovali jsme vstřikovací čerpadlo a vyřešili nekonečné úniky oleje. Auto má opravenou karoserii i nový lak a také zábleskové majáky,“ vypočítal hasič Jaroslav Hrabec.

Za kompletní opravu zaplatili přes sedmdesát tisíc korun. „Poděkování patří také starostovi a zastupitelům obce, kteří odsouhlasili uvolnění peněz z rozpočtu obce. Auto už bylo v kritickém stavu,“ poznamenal Hrabec.

Členové SDH Kunštát.
Naši hasiči: Sbor z Kunštátu má za sebou více než 140 let

Auto podle něj neopravovali pro sebe, ale proto aby bylo schopné vyjet a dopravit hasiče bezpečně k zásahu. „Byla to dřina, ale výsledek stojí za to,“ je nyní spokojený.

Pořádají akce a stojí o mládež

Od letošního roku se sbor dobrovolných hasičů z Popic soustředí i na práci s mládeží. „V závěru Hobby závodu TJ Palava Velikonoční vajíčko jsme přizvali děti k obsluze techniky, kdy například stříkali na terče, bavili jsme je i při pálení čarodějnic a na dni dětí. V budoucnu plánujeme se znovu začít věnovat dětem, mladým hasičům,“ přiblížil Jaroslav Hrabec z popického sboru.

Jihomoravští hasiči se účastnili Mistrovství Evropy ve Firefighter Combat Challenge ve Slovinsku
Hasiči na mistrovství Evropy nezklamali, v tandemu nad 40 let byli první