Lvi ještě kontrovali gólem Bartoše minutu před koncem, v závěrečné power-play ale inkasovali popáté. V tabulce tak zůstávají sedmí. Ve středu je čeká domácí miniderby s Technikou Brno.

Břeclav nakonec odjela do Kolína bez defenzivních posil z Brna, nastoupila však už s uzdraveným Novákem, takže šestici beků sestavila. Začátek utkání vůbec nenasvědčoval tomu, že by se Lvi měli potýkat s nedisciplino­vaností.

Naopak, byli to domácí, kteří šli hned zkraje zápasu dvakrát za katr. Lvi ale v přesilovkách nic pořádného nevymysleli. To Kolínu stačila hned první možnost početní výhody k tomu, aby před brankou nikým nehlídaný Šafránek překonal brankáře Zelenku po přesném pasu z rohu kluziště.

Od úvodní branky neuplynula ani minuta a Lvi hráli znovu v oslabení. Trest Šaura už se pomalu blížil konci, když před Zelenkou tečoval střelu Pácala od modré Skokan a bylo to zaslouženě 2:0 pro domácí.

Ve druhé části se ale Lvi zvedli a začali Kozlům cestu za body komplikovat. Nejprve Zelenka zlikvidoval trestné střílení Vágnera poté, co jej v úniku podrazil břeclavský Průdek. Kolínský hráč ale střelou po ledě Zelenku nepřekvapil.

Také na druhé straně se jelo o chvíli později trestné střílení. To ve vlastním oslabení ujel Petr Jurča a Chaloupka musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Břeclavský kapitán si brankáře Moravce dobře rozhýbal, ale nedokázal puk zasunout do branky.

Mrzelo ho to však jen chvíli. V tom samém oslabení využil chyby Hanzla Martin Zábranský, obral ho na modré čáře o puk, po levé straně si najel před brankáře a krátkou kličkou jej poprvé překonal.

Břeclav pak místo tlaku šla do konce nepěkné druhé třetiny třikrát do čtyř, ale protože také Kolínu kombinace vázla nebo ztroskotal na dobře chytajícím Zelenkovi, odcházelo se po druhé siréně do kabin za stavu 2:1 pro Kozly.

Divácky nepříliš atraktivní hokej pokračoval i ve třetím dějství. Ten ale přinesl Břeclavi vyrovnání. Beneš, který se vrátil do útoku, si položil za brankou domácího obránce, natlačil se před Moravce a jeho práci dokončil Lukáš Bolfík, který kotouč dorazil do sítě. Začínalo se odznova.

Jak už jsme ale ve venkovních utkáních Lvů často viděli, nadějný výsledek neudrželi. Zelenka se sice snažil, co mu síly stačili, ovšem Lvi šli znovu dvakrát pykat a Kolín další přesilovku využil. V 53. minutě Kozlové uzamkli Lvy v jejich obranném pásmu a Pácalovu střelu od modré znovu tečoval do sítě Zumr.

Za další minutu a půl už vedl Kolín o dvě branky. Šifta se prohnal kolem domácích obránců, jeho střelu sice Zelenka vyrazil, ale dostal se přitom mimo branku a dorážející Morkes tak měl lehkou práci. Lvi se ovšem nevzdali. Průdek ještě svůj samostatný únik neproměnil, ale 65 vteřin před koncem zápasu se po vyhraném bully Lechnera prosadil Martin Bartoš.

Hostující trenéři se pak rozhodli hrát bez brankáře. Risk jim ovšem vůbec nevyšel, když se domácí vzápětí dostali na puk a kapitán Kozlů Malý dokonal dílo zkázy. Lvy tak čekala 220 km dlouhá neradostná cesta domů.

Václav Rác (trenér Kolína): „Hned na začátku jsme šli dvakrát do oslabení. Tím jsme hosty postavili na nohy a očekávaný úvodní nápor z naší strany se nekonal. Prvními dvěma brankami jsme dostali utkání jasně pod kontrolu. Potom se ale v naší hře ale začaly objevovat nedůslednosti a pustili jsme soupeře do vyrovnání. Zápas se lámal ve třetí třetině. U některých mladých hráčů bylo znát, že jsou nervózní. Ale v jedné z dalších přesilovek se nám podařilo dát gól a k tomu pak ještě další. Vedli jsme 4:2. Ale naše nedůslednosti se objevily znovu, inkasovali jsme potřetí a konec zápasu byl zbytečně nervózní. Někteří hráči neplnili některé věci tak, jak měli. Měli jsme víc šancí a víc ze hry. Soupeř nám dělal problémy jen nahazováním puků do středního pásma a tlakem jejich útočníků na naše beky. Jinak ničím nepřekvapil."

SC Kolínští Kozlové – HC LVI Břeclav 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Šafránek (Pýcha, Ježek), 13. Skokan (Pácal), 53. Zumr (Pácal, Šafránek), 55. Morkes (Šifta), 60. Malý (Šafránek) – 28. Zábranský, 46. Bolfík (Beneš), 59. M. Bartoš (Lechner)

Vyloučení: 5:10, navíc Novák (BV) OT 10 minut, navíc Jurča (BRE) a Vágner (KOL) neproměnili trestná střílení Využití: 3:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: T. Luczków, P. Maštaliř, J. Prokop