Břeclav nastoupila do zápasu v novém složení útoků, ve kterých nechyběly ani nové tváře Štěpán Špaček a Michal Matouš. Břeclav do utkání vlétla bez respektu a soupeř, jež přijel jen těsně před zápasem a neabsolvoval rozbruslení, se jen bránil. Šance Lvů však zůstaly nevyužity. Severomoravané sázeli na protiútoky a jednu z mála chyb v břeclavské obraně bleskově využil v úvodní branku.

Narážečka Vrdlovce a Pelikána skončila až za zády bezmocného Chvátala. Ihned v zápětí se ocitl sám před hostujícím brankářem Zháňal, Šrámka trefil ale jen do masky. A hostující brankář byl hráčem utkání. I on však chyboval a v 11. minutě si málem srazil puk do vlastní sítě.

Břeclav v prvních dvaceti minutách zasypala Šrámka sprškou střel, obrovitý gólman hostí však pokryl i ty nejvyloženější. „První třetina byla jasně v naší režii. Zataženého soupeře jsme přestříleli 17:6, nebylo nám to ale nic platné. Nedali jsme ani ty nejvyloženější šance a ta psychika mladých hráčů jde pak rapidně dolů,“ hořekoval nad střeleckou nemohoucností svých svěřenců břeclavský trenér Michal Konečný.

Ta pokračovala i ve druhém dějství. Břeclav si udržovala mírný tlak, ale Šrámek si do branky postavil neprůstřelnou zeď. Ale šance měli i hosté. Ve 23. minutě se ocitl Kabeláč před Chvátalem, jenže nemířil přesně. To jeho spoluhráč Skaloš o pár minut později dorazil Chvátalem vyražený puk do branky a další ledová sprcha pro domácí byla na světě. „Hostům stačily dvě jednoduché kombinace nato, aby daly góly a nikam se nemuseli hnát. My jsme se na každou střelu strašně nadřeli. A když už se dostaneme do vyložené šance, trefíme jen tyč,“ narážel druhý břeclavský trenér Pavel Nohel na Zháňalovu šanci z poslední minuty druhé části.

Třetí třetina nabídla nejvyrovnanější, ale také hokejově nejméně povedenou dvacetiminutovku. Hra se přesouvala jen ve středním pásmu, přihrávky i střely ztratily přesnost. I tempo upadlo. Nepomohly tomu ani přesilové hry obou týmů, které byly hlavně v podání Lvů špatně zahrané. Skóre se už nezměnilo, a tak si Nový Jičín odvezl z Břeclavi tři body za výhru 2:0. Lvi tak prohráli už třetí utkání v řadě a jsou v momentální krizi. „Klukům nemůžu vytknout bojovnost, dřeli až do konce. Jenže ta zkušenost a hokejovost tam chybí, což byl zásadní rozdíl mezi námi a soupeřem,“ krčil rameny Konečný.

HC Břeclav – HK Nový Jičín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Gebauer (Pelikán, Pavlačka), 29. Skaloš (Kabeláč)
Vyloučení: 3:5, bez využití
Rozhodčí: Skoupý
Diváků: 280
Poměr střel: 43:33
Nejčastěji střílející hráč BV: Špaček a Zháňal po 6
Sestavy:
HC Břeclav: Chvátal – Škápik, Špaček, Svoboda, Rajnoha, Dora, Vozdecký – Hrůza, Čikl, Matouš – Kuriál, Grmela, Zháňal – Fiedler, Novák E., Konečný L. – Gabriška, Bolfík
HK Nový Jičín: Šrámek- Horák, Chvostek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík, Andrýsek – Skaloš, Macháček, Zedník – Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec – Uhlár,Tomášek, Kabeláč