Břeclavští se nevzdali a dokázali v závěru smazat dvoubrankové manko. Největší podíl na remíze 4:4 měl Václav Balát, který vstřelil hattrick. I díky němu prohráli Lvi až po prodloužení 4:5.

Už ve druhé minutě poslal sudí Břeclav do čtyř. Hostujícím hráčům to ale nevadilo, protože v něm ujel Lukáš Konečný a poprvé prostřelil Kúdelu v brance slováckého klubu. Ve vyrovnaném utkání bylo ještě spousta chyb, a to přineslo i množství střeleckých příležitostí. Jednu z nich proměnil ve 13. minutě domácí útočník, když mu stačilo vložit hůl do střely spoluhráče. U za minutu ale vrátil vedení modrožlutým barvám Balát, který využil hned první početní výhodu svého týmu. Do kabin se ale přesto odcházelo za vyrovnaného stavu. V 17. minutě vymetl šibenici Hübnerovy branky bekhendem domácí kapitán Antonovič.

Druhé dějství patřilo ze začátku domácím. Hübner ale držel šance svého týmu nad vodou. Několikrát vychytal tutovky soupeře a ani přesilovky domácích pro něj nebyly velkým ohrožením. Podobně špatně ale naložili dokonce s dvojnásobnou početní výhodou Břeclavští.

„Nechali jsme některé hráče odpočinout, zase jsme proházeli útoky a nechali hrát i ty méně zkušené. Chtěli jsme to rozhýbat, a to se povedlo. Zkoušeli jsme různé herní varianty. Rozdíl mezi týmy byl dneska hlavně v tom, že místo abychom vedli třeba 5:2, neproměníme šance a soupeř to za pár minut potrestá,“ naznačil rezervy trenér Břeclavi Michal Konečný.

Ve třetí třetině byla k vidění spousta nepřesností. Přibyly i potyčky a strkanice. K nervozitě na ledě přispěl i nejistý výkon rozhodčího. Když pomezní poslal Břeclav do tří za příliš mnoho hráčů na ledě, dokázali toho domácí využít. Druhou branku přidal Antonovič. V 53. minutě už to bylo o dvě branky, když po chybě obrany uháněl na Hübnera Červenka a nemýlil se. Lvi ale bojovali až do konce. Ve dvojnásobné přesilovce čtyři minuty před koncem dostrkal Balát puk za brankáře a ten samý hráče jen necelou minutu a půl před závěrečným hvizdem potěšil dvacítku hostujících fanoušků, kteří dělali svému týmu domácí prostředí. Přitom mohl přidat další branku Lvů Beneše, který v oslabení uháněl sám na Kúdelu. Hradištský brankář si ale pohlídal svou tyč.

Prodloužení trvalo jen pár sekund. V nastavení ujel při hře tři na tři všem domácí útočník a procedil puk mezi Hübnerovými betony.

„Pozitivní je, že se kluci nevzdali a bojovali až do konce. Chyb tam bylo spoustu, ale je potřeba kluky naučit, že se dá hrát s každým. Všichni si odehráli svůj standard. Každý zápas bude boj, navíc v lize budou i lepší týmy, než bylo Hradiště. Musíme se dostávat do hry dravostí, rychlostí a lepším bruslením,“ dodal Konečný.

HC Uherské Hradiště – HC Lvi Břeclav 5:4 (2:2, 0:0, 2:2 – 1:0)
Branky Břeclavi 2. Lukáš Konečný (Jakub Konečný), 14. Balát (Truhlář, Lechner), 56. Balát, 59. Balát (Barus)
Vyloučení: 9:7 + Beneš (BV) OT 10 minut, využití: 2:2, v oslabení 0:1
Diváků: 100 (z toho 20 z BV)
Sestava HC Lvi Břeclav: Hübner – Dora, Směřička, Rákoczy, Novák, Rajnoha, Nekoranec, Konečný J. – Truhlář, Lechner, O. Bartoš, C. Bartoš, Balát, Zháňal, Konečný L., Papp, Vlašic, Juránek, Beneš, Barus