Začátek první třetiny patřil Rosickým, kteří měli několik dobrých příležitostí. Skóre ale v přesilové hře otevřeli domácí. Ti nastoupili k utkání se třemi pětkami a dvěma obrannými páry. V patnácté minutě se hostům podařilo vyrovnat. Do první sirény ale stačili ještě domácí přidat další branku, a do kabin tak odcházeli spokojenější.

V druhé třetině byl obraz hry vyrovnanější. Na obou stranách několikrát zazvonila tyč. Skóre však zůstalo stále stejné.

Do třetího dějství nastoupili Břeclavští s mírnou převahou. Rosický gólman však předvedl i za pomoci štěstí několik pěkných zákroků. Tři minuty před koncem zápasu se po pěkné kombinaci podařilo hostům přece jen srovnat skóre utkání.

Do konce základní hrací doby se již stav neměnil, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. „V utkání jsme měli šancí a šancí. Ty jsme nedokázali proměnit. Myslím, že pro to jsme v utkání nezvítězili," vyjádřil se k utkání jeden z hráčů Břeclavi Michal Gabriška.

Po první sérii byl stav nájezdů 1:1, když za domácí proměnil Gabriška. V druhé sérii nedokázal skórovat ani jeden z nominovaných hráčů. Rozuzlení přinesla až třetí série, ve které Petrčka překonal gólmana Břeclavských, zatímco domácí Sedláček trefil pouze tyč. Bylo tedy rozhodnuto. Domácí podlehli Rosickým těsně 2:3. Další utkání čeká Břeclavany v sobotu v Uherském Ostrohu.

JANA VALIŠOVÁ