Už během první třetiny inkasovali Břeclavští, kteří jsou v tabulce bez jediné výhry beznadějně poslední, třikrát, poprvé už v 6. minutě v oslabení, když si odpykávali trest na příliš mnoho hráčů na ledě. V polovině první třetiny už to bylo o dva góly, když se podruhé v zápase prosadil uherskobrodský Mikeš. Minutu před koncem první části navýšil skóre na 3:0 Slovák a v kabině Lvíčat muselo být rušno.

Ve druhé třetině se už hrál vyrovnaný hokej, až do doby, kdy byl vyloučen domácí Dubrava a hosté i svou druhou přesilovou hru využili, trefil se opět Slovák. Odpověď Břeclavských ale přišla ihned, první branku Břeclavi vstřelil Drobilič.

Ve 34. minutě završil svůj hattrick Mikeš, na jeho branku ale dokázali břeclavští dorostenci zase odpovědět přesilovkovou trefou Nešpora.
Do třetí části vletěli Břeclavští s novou energií a ve 45. minutě snížil opět v přesilovce Wald na rozdíl dvou branek.

A skórovat mohli domácí o minutu později znovu, to když se po faulu na unikajícího Baláže jelo trestné střílení. Toho se ujmul sám faulovaný, ale jeho blafák uherskobrodský gólman vystihl.

Toto byl rozhodující moment utkání, protože poté už otěže opět převzali Uherskobrodští.
Ve 49. minutě nastřelili hosté tyč Mikšánkovy brány, o pět minut později měli další vyloženou šanci, když brankáři Mikšánkovi vypadl v brankovišti puk, ale nikdo z hostů jej nedokázal uklidit za jeho záda.

V poslední minutě měl obrovskou možnost domácí Krejčí, ale na brankáře hostů si nepřišel.
Pak se opět ukázala pravdivost pravidla „nedáš-dostaneš“, když pět sekund před koncem zpečetil skóre na konečných 3:6 z úniku Slovák a stejně jako jeho spoluhráč Mikeš dosáhl v utkání hattricku.

HC Břeclav – HC Uherský Brod 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky:
29. Drobilič (Wald, Sítek), 36. Nešpor, 45. Wald (Sedláček) - 6. Mikeš (Rezek), 11. Mikeš (Pavlusek), 19. Slovák (Rezek), 28. Slovák (Woska), 34. Mikeš (Pavlusek, Bulejko), 60. Slovák (Woska).
Sestava HC Břeclav: Mikšánek – Dubrava, Sítek, Příborský („C“), Höss, Vaculík, Sedláček, Baláž, Nešpor, Krejčí, Vajbar, Wald, Dvořáček, Tetur, Drobilič.