Ten by měl nahradit zrušenou juniorskou kategorii, která by hrála taktéž jen krajskou ligu juniorů, do které však neměl klub kvůli věkovým limitům dostatek hráčů. V rezervním týmu by měli nastupovat převážně mladí břeclavští hráči, kteří potřebují dorůst pro druhou ligu nebo se nevejdou do kádru A-týmu.

Je jasné, že takový tým nelze sestavit pouze z mladíků juniorského věku, je potřeba je doplnit několika zkušenějšími hráči. I na to však vedení HC Břeclav myslí a od 3. října, kdy soutěž začíná, budeme v břeclavském dresu vídat i některé tváře, jež už v dresu Břeclavi krajskou ligu před několika lety hrály.

A nyní k samotné soutěži. Ta má v plánu první kolo na počátku října a základní část by měla skončit v prvním únorovém týdnu. Celý únor a počátek března je pak vyhrazen pro vyřazovací boje, ze kterých vzejde jak vítěz Jihomoravského kraje, tak i vítěz toho Zlínského.

Do soutěže se zatím přihlásilo třináct týmů, krajský svaz však počítá i se čtrnáctimístnou variantou (v případě, že by některý z druholigových týmů odpadl a hrál by jen krajskou ligu). Hrát se bude klasickým systémem „každý s každým“ v jedné skupině, takže týmy odehrají celkem 26 kol. Hracími dny budou již tradičně středy (v případě Břeclavi čtvrtky) a neděle. Zajímavostí je, že po nerozhodném výsledku nebude následovat prodloužení, ale po úpravě ledové plochy se přejde přímo k samostatným nájezdům, jež rozhodnou o vítězi utkání.

Z jihomoravského kraje se břeclavští hokejisté utkají už tradičně s několikaletým lídrem krajské ligy z Moravských Budějovic, dále pak s Boskovicemi, Blanskem, Velkou Bíteší, Kometou-Úvoz, Velkým Meziříčím nebo Vyškovem. Ze Zlínského kraje se pak do soutěže přihlásil Uherský Brod a Uherský Ostroh, Šternberk, Kroměříž a nováček soutěže Brumov-Bylnice, jež se pyšní zbrusu novým zimním stadionem.

Béčko mužů se ještě stále tvoří, je však jasné, že v něm budou hrát významnou roli břeclavští hráči ročníku 1992. Kostru týmu by měli tvořit bratři Ctibor a Ondřej Bartošové, Radek Zháňal, Lukáš Bolfík, Lukáš Konečný, Dominik Směřička nebo brankář Filip Hübner. Většina výše jmenovaných ale bude moci samozřejmě zasáhnout v případě potřeby i do zápasů A–týmu ve druhé lize. Výpomoc však bude fungovat i opačně. Z kádru A–týmu budou rezervě pomáhat Jiří Novák, Jan Kuriál, Michal Gabriška nebo Jakub Konečný.