Přestože měli hosté viditelnou výškovou převahu, domácí se jich nezalekli a od počátku si udržovali mírnou převahu. První vážná šance ale přišla až v 10. minutě, kdy ujížděl Gabriška sám na Chadima, trefil ale jen bítešského brankáře. Poté domácí přečkali dvě oslabení a hned jak se jim naskytla možnost přesilové hry, udeřili. Ve dvojnásobné početní výhodě rozvlnil poprvé síť za Chadimem střelou od modré Nedvěd.

Druhá třetina byla z pohledu diváka zpočátku velmi nudná, hrálo se především ve středním pásmu bez vyložených šancí.Až v polovině zápasu se zápas zlomil. Dvě velké šance Smejkala a Rákoczyho ještě Chadim zastavil, poté ale přišel brankostroj Lvů. Na dorážku Lukáše Konečného ze 33. minuty už byl krátký, o minutu později ho překonal střelou švihem z mezikruží Balát a za další minutu dostal puk i s brankářem za čáru důrazný Jakub Konečný – 4:0. Poté hosté vystřídali brankáře, ale ani Nádeníček dlouho čistý štít neudržel. Rozjetá Břeclav mu do dvou minut vstřelila branku, tentokrát se trefil od modré Novák.

Začátek třetí dvacetiminutovky Břeclav trošku zaspala a inkasovala branku již po 46 vteřinách z hole kapitána hostí Zábojníka. Bítešský tlak vyvrcholil ve 47. minutě, kdy se Koutného střela od modré jen otřela o Foukalovu lapačku a skončila v síti.

Nápor hostí ale utnul v 50. minutě kapitán Lvů Robert Rákoczy, který zakončil kombinaci na jeden dotek s Balátem a Gabriškou. Poslední trefu večera si připsal v 54. minutě břeclavský Lukáš Konečný, i když mu k ní hodně pomohla „děravá“ lapačka hostujícího brankáře. Závěr zápas už okořenila jen zápasnická vložka mezi Veselským a Šedým, za kterou si šli oba aktéři odpočinout na trestnou lavici.

HC Břeclav „B“ – HC Spartak Velká Bíteš 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Branky: 19. Nedvěd (Veselský, Novák), 33. Konečný L. (Zháňal),34. Balát (Gabriška, Rákoczy), 35. Konečný J. (Veselský, Smejkal), 37. Novák (C.Bartoš), 50. Rákoczy (Balát, Gabriška), 54. Konečný L. (Zháňal) – 41. Zábojník (Šidák, Pospíšil), 47. Koutný

Vyloučení: 7:5 Využití: 1:0

Diváků: 80

Sestava HC Břeclav „B“: Foukal – Konečný J., Václavovič, Jedlička, Foral, Novák, Nedvěd – Balát, Rákoczy ©, Gabriška – Smejkal, Fanta, Veselský – Konečný L., Zháňal, Bartoš C.