Po dvou třetinách navíc drželi se soupeřem, kterému ještě šlo o co nejlepší umístění před play-off, krok díky výstavní trefě Kristiana Kučery. V nervózní třetí třetině je ovšem domácí přejeli a ani dobře chytající Šurý nezabránil čtyřem trefám ve své síti. Lvi tak odjeli ze Vsetína s porážkou 1:5.

Od úvodu utkání měli jasně navrch vsetínští hráči, kteří měli jasnou motivaci získat tři body, aby začínali play-off doma. A svou misi začali naplňovat už v 6. minuty, kdy veterán Ambruz namířil projektil k tyči Šurého branky. I poté měli otěže naplno ve svých rukou hráči v zelenožlutých dresech.

Vynikající zákroky v brance hostů Michala Šurého však stále drželi Jihomoravany ve hře. První dějství končilo s jasným poměrem střel, který hovořil 21:3 ve prospěch domácích. Ovšem už zmiňovaný heroický výkon brankáře Lvů dával Břeclavi do dalšího průběhu šanci na dobrý výsledek.

Nástup do druhé periody znamenalo totiž otupení tlaku domácích, kteří ztratili na tempu. Přišel zákonitě trest. Čas 27:49 – po krásné individuální akci se prosadil Kristian Kučera, když si ve středním pásmu vyměnil puk s Rejžkem, prořítil se kolem stojících beků a pak bezchybnou kličkou nedal Hromadovi šanci. Valaši dál hledali nastavené tempo z prvních minut utkání, což se jim do další sirény oznamující konec druhé části nepovedlo.

Ovšem ve třetí třetině se vrátil Vsetín ke hře, která ho minimálně ve druhé polovině sezony zdobila. Hned v úvodu dostali výhodu přesilovky, kterou v čase 41:45 využil po zmatku před Šurým Podešva a ranou do horního růžku dal ulevit svému týmu a také domácím příznivcům.

Rozjetým Valachům pak Břeclav nedokázala vzdorovat. Definitivní klid si vzal na starost obránce domácích Žák. Mladík nejprve projel mezi kruhy, odkud trefil šibenici, aby hned za dvě minuty mohl pálit od modré a v rozmezí dvou minut si připsat dvě branky. V poslední minutě pak ještě ujel Vítek, udělal kličku vyjetému gólmanovi Šurému a zakončovat tak do prázdné branky.

Petr Žurek (asistent trenéra Břeclavi): „Chtěl bych klukům poděkovat, za to, jak k zápasu přistoupili. Na to, že už o nic nešlo a nehráli jsme v plné sestavě, se snažili celých padesát minut, bruslili, padali do střel. Až jsem se divil. Prostě se hokejem bavili se vším všudy. Ale jak už to bývá, v poslední desetiminutovce jsme měli hluché období, ve kterém jsme dostali zbytečné branky a ta porážka pak vypadá jednoznačná. Sezona nám tím pádem skončila, trénovat už nebudeme, ve středu odevzdáváme výstroj. Čeká nás už asi jen zápas proti fanouškům."

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Ambruz (Vrba L.), 42. Podešva (Zúbek.), 52. Žák (Podešva), 54. Žák (Báchor, Vaněk), 60. Vítek (Podešva) – 28. Kučera (Rejžek)

Vyloučení: 7:8, navíc Ševčík (VSE) 2× OT a do konce Využití: 1:0

Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz © – Hruška, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Tesařík

HC LVI Břeclav: Šurý – Dora ©, Novák (A), Kovář, Höss, Nekoranec, Hrbatý – Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík (A), Rejžek, Kučera, Zháňal, Blaha, Průdek, Buhaj