Už žádné řeči o záchraně. Druholigoví hokejisté Břeclavi ochutnali v minulé sezoně říznou šťávu vyřazovacích bojů a cokoliv jiného v dalším ročníku berou jako neúspěch.

Však také trenér Lvů Michal Konečný ve čtvrtek dopoledne mluvil jen o dobrých zprávách. „Máme za sebou suchou, pro kluky nepříjemnou část přípravy. Máme k dispozici inline plochu na zimním stadionu a momentálně sháníme soupeře na fotbalový zápas, abychom trénink klukům zpestřili," říká Konečný.

Bez hvězd

Drtivou většinu současné sestavy tvoří hokejisté, které fanoušci znají z minulého ročníku. Přivábit do kádru osvědčenou tvář? Kdepak. Důvodů, proč se ve městě na Dyji pravděpodobně obejdou bez protřelých mazáků je více.

Strategie. Klub sází zejména na mladíky, s nimiž odehrál sezonu nad očekávání

Přesvědčení. „Myslím si, že druhá liga by měla sloužit právě mladým, aby čichli k hokeji mezi muži," tvrdí Konečný.

A peníze. Není si co nalhávat. Před rokem se břeclavský hokej zmítal v krizi a mezi východisky bylo několik černých scénářů. Naštěstí pro břeclavské příznivce hokej ve městě zůstal a podle všeho míří vzhůru.

„Vedu si docházku na tréninky, a když se na ni podívám, jsem mile překvapený. Kluci chodí opravdu poctivě, dřou na sobě. Každý den přijde zhruba dvacet hráčů, což je super. Připravujeme se každý den kromě víkendu," přibližuje trenér.

A mnout ruce si může také na složením soupisky. Zůstat by měla většina opor. Navíc vzrostla šance, že modrožlutý dres přetáhnou přes hlavu i bývalí junioři brněnské Komety. Ostatně, příznivci Břeclavi znají jejich jména velmi dobře.

Barus se rozmýšlí

Třeba zadák Ondřej Dlapa zkouší štěstí v prvoligové Třebíči a pokud tam z jakéhokoliv důvodu nezůstane, nejspíš zamíří zpět na jih Moravy. A i kdyby ne, Konečný doufá v návrat alespoň Ondřeje Nedvěda, který hrál loni juniorskou soutěž KHL za Popradské Vlky.

„Věřím, že se podaří jeho příchod dotáhnout. Kdyby Dlapa zůstal v Třebíči, byla by to výměna beka za beka," míní trenér.

Zda se bude moci spolehnout na výkony letos dvaačtyřicetiletého Miroslava Baruse, je ovšem zatím nejasné. Ačkoliv veterán avizoval, že chce ještě jeden rok hrát, podle posledních zpráv je na vážkách.

Ze zkušenějších jmen je tak jistý jen obránce Marek Dora. „Ale kluci, kteří dostali šanci loni, jako Zháňal, Bolfík nebo Bartoš, budou zase o rok starší. Věřím, že půjdou nahoru," dodává Konečný.