Souboj o krále jižní Moravy opět svede dohromady bývalé kolegy z lavičky Břeclavi Michala Konečného a Miroslava Baruse, ze kterých jsou dnes přímí protivníci. Barus totiž v průběhu této sezony zamířil právě do Hodonína.

Hostům už kolo před koncem základní části o nic nepůjde. První místo už jim nikdo nesebere, soupeře v play-off už mají taktéž jistého (Moravské Budějovice). Otázkou tedy zůstává, jestli Drtiči zvolí možnost ušetřit síly před play-off nebo jim hrdost nedovolí zápas odehrát jen na půl plynu.

„Sice už Hodonínu o nic nejde, ale nevěřím, že by si dovolili utkání vypustit. Přece jen je to derby. Doufám, že navážeme na naše dobré výkony z posledních utkání a diváci uvidí pěkný hokej," poznamenal břeclavský kouč.

Naopak Břeclav bude do poslední chvíle bojovat o jakýkoliv bodový zisk, aby se ještě odpoutala od sedmého místa. Teoreticky je možnost vyšvihnout se na čtvrtou pozici.

Utkání je opět hodnocené jako rizikové, oba fanouškovské tábory budou mít oddělené tribuny a svůj vlastní vstup na stadion. V pohotovosti bude i policie.

Nemusí to však být poslední letošní derby. Oba týmy by se v případě postupu do semifinále play-off utkaly znovu. A to by derby dostalo teprve ten správný náboj.