Nejsilnější možné sestavy na obou stranách vyjely na led v otevíracím zápase play–off mezi domácím Valašským Meziříčím a břeclavskými Lvi. I tak se začalo opatrně, což není na začátku play–off žádné překvapení.

Na branku se ale dlouho čekat nemuselo. Ve 3. minutě prostřelil Němce Brunec po přihrávce zpoza branky.
S hosty tato branka příliš nezamávala. V šesté minutě zafungovala osvědčená spolupráce Mráze se Sedláčkem a břeclavský kapitán srovnával. Ani optická převaha nedostala domácí Bobry do první sirény do vedení.

„Určitě ten náš začátek byl trošičku nervózní. Je to znát, je to i mnohdy tíha vyhrát základní část a jít do play -off z prvního místa,“ přemítal domácí kouč Roman Sedlák.

Zatímco první třetině byl vzácně vyrovnaná, prostřední část byl pravý opak. Ve 27. minutě využil Růžička přesilovku a o dvě minuty se prosadil Ovšák. A bylo po zápase. Zkušené mužstvo domácích poté už jen v klidu kontrolovalo průběh zápasu. Navíc se do konce třetiny trefili ještě dvakrát.

„Zápas jsme si prohráli ve druhé třetině, kde jsme během pár minut udělali chyby, které soupeř potrestal. Dostali jsme tři rychlé góly po sobě, což rozhodlo,“ uvědomoval si trenér HC Břeclav Bohumil Prachař.

Z poslední části už za stavu 5:1 pro domácí nebylo prakticky o co hrát.
Nesoustředěnosti Bobrů tak mohl po třech minutách využít Čikl, který trochu šťastně procedil puk mezi Krumpochovy betony.
Potom ale mohla na led před domácího brankaře klidně vyjet rolba, protože tato část kluziště zůstala prakticky nevyužita.

Zato Němec v brance hostů se pořádně zapotil pod záplavou střel. Překonal jej pouze Matějný po krásné kombinaci.
„Myslím, že to bude náročná série. Bude hodně záležet na druhém zápase, pokud by se nám podařilo vyhrát, tak by to bylo super, ale je to ještě hodně daleko. Stojíme zatím pevně na zemi, ale věřím, že to bude ještě pro nás dlouhá sezona,“ věří Sedlák.

Že Břeclav Bobry ještě potrápí, tomu věří i trenér Prachař. „Hrajeme teď doma, uvidíme, jak se připravíme, ten rozdíl v kvalitě tam určitě je, my se ale pokusíme doma vyhrát,“ uzavřel.

HC Val. Meziříčí 6
HC Břeclav 2

Třetiny: (1:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Brunec (Kovář), 27. Růčka (Matějný), 29. Ovšák (Sochorek, Šebesta), 36. Dvořák P. (Ovšák), 40. Šebesta (Sochorek, Bokroš), 55. Matějný (Ovšák, Dvořák P.) – 6. Sedláček (Mráz), 43. Čikl (Klimovič)
Vyloučení: 7:4
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Rozhodčí: Smeták - Bojda, Mikler
Diváků: 650
HC Břeclav: Němec - Bokroš T., Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Gajda, Strýček, Dora - Prachař, Karný, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Sedláček (C), Kurial, Gabriška, Nekvasil, Novosad