V poslední době jsou zápasy Lvů o nervy. Břeclavané v zápase se sousedem z Pelhřimova i díky dvěma trefám Medřického dvakrát vedli, těsné vedení 3:2 ale neudrželi. Pelhřimov je o ně připravil devět minut před koncem. Z prodloužení pak uběhly jen necelé dvě minuty, když přisoudil vítězství Lvům kapitán Petr Jurča.

Pelhřimov chtěl už jednou odložené utkání kvůli své marodce znovu odložit, nakonec však platil původní termín. „Na domácích nebylo příliš znát, že by byli nějak oslabení na to, že původně chtěli zápas znovu odložit. Jejich klíčoví hokejisté hráli," všiml si trenér Břeclavi Michal Konečný.

Vstup do utkání měli lepší hosté. Již v první minutě se okolo pelhřimovské brány nebezpečně točila první útočná formace hostů, Jurča svůj střelecký pokus poslal těsně vedle domácí klece.

Nápor Břeclavi postupně slábl a úvodní branku měl v 7.minutě na hokejce Hrbatý. Domácí útočník ale tváří v tvář Zelenkovi selhal. A tak udeřilo na druhé straně, ještě v téže minutě v nepřehledné situaci před domácí bránou dorážel kotouč Tomáš Popolanský.

Domácí postupně vyrovnali hru a v 15.minutě i stav utkání. Závar před brankou Břeclavi ukončil dobře umístěnou střelou Bezděk. V 17.minutě při přesilové hře domácích se snažil hostující obránce za brankou o vyhození puku ze třetiny, tento úkon však provedl tak nešťastně, že nastřelil výstroj Zelenky, od které se puk dostal, k překvapení všech hráčů na ledě, za brankovou čáru.

Úvod druhé třetiny opět patřil hostujícímu celku, v dobré střelecké příležitosti nastřelil Jurča tyč Jírovy branky. Domácí tým úvodní tlak ve druhé třetině přečkal bez brankové úhony. Za první jiskření na ledě si šli odpočinout na trestnou lavici domácí Adam a hostující Martin Bartoš. Při hře 4 na 4 o necelé dvě minuty později ujel Bezděk, na Zelenku si ale nepřišel.

Tak, jako v první třetině, i v té druhé následoval trest, v téže minutě si domácí obrana příliš nerozuměla a Patrik Medřický pohotově vyrovnal stav utkání. V končící 29.minutě přišel první sporný moment utkání – domácí si vytvořili tlak před Zelenkou a poslední akcí byla gólová dorážka Bezděka, sudí Vokřál ale branku neuznal pro vysokou hůl.

Na ledě se poté opět přiostřilo, do sebe se pustil Veselý s Průdkem. Ve 32. minutě, při hře 4 na 4, vyrobil velkou chybu v rozehrávce Adam, puku se zmocnil znovu Patrik Medřický a střelou pod břevno poslal hosty opět do vedení.

„Je škoda, že jsme se neutrhli až na 4:2, to už by bylo vymalováno. Vyložené šance jsme na to měli," tvrdil břeclavský stratég.

Třetí třetina zpočátku příliš hokejové krásy nenabídla. Břeclavští dobře bránili svůj hubený náskok a Spartak měl velké problémy založit útočnou akci. Červenobílí se dočkali až v 52.minutě. Při početní výhodě nastřelil puk na Zelenku Bezděk, hostující gólman střelu maskou vyrazil, ale pouze ke Kubátovi, pro něhož nebyl problém dopravit puk do odkryté klece.

„Gól na 3:3 ale platit nemusel, protože Zelenka dostal pořádnou ránu do masky, puk se odrazil před branku a domácí vyrovnali," mrzelo Konečného, který ale mohl být nakonec rád za remízu.

Utkání totiž rázem dostalo nový náboj. V končící 57.minutě byl opět v hlavní roli rozhodčí Vokřál. Spartak zatlačil Břeclav do defenzivy, domácí dopravili puk za brankovou čáru, sudí opět branku neuznal. Tentokrát pro posunutí branky.

V poslední minutě si vystřihl pěstní souboj Votápek s Novákem a obě horké hlavy měly následně možnost vychladnout na trestných lavicích. Spartak už do konce 60. minuty nerozhodný výsledek udržel.

Prodloužení začali domácí v oslabení, ve kterém se dlouho dařilo Spartaku držet nerozhodný stav. V 62.minutě, krátce před návratem Veselého do hry se zmocnili puku hosté, Martin Bartoš našel mezi kruhy nepokrytého Petra Jurču, který nezaváhal a přiřadil tak bod navíc pro hostující celek.

„Protože jsme ale potřebovali tři body, beru to, jako bychom bod ztratili," dodal Konečný, jehož svěřence čeká už v pátek večer domácí derby s Hodonínem.

Spartak Pelhřimov – HC LVI Břeclav 3:4p (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Bezděk (Kubát), 17. Tecl, 52. Kubát (Bezděk) – 7. Popolanský (M. Bartoš), 23. Medřický (Novák, Koukal), 32. Medřický, 62. Jurča (M.Bartoš, Zábranský)

Vyloučení: 6:8, navíc Beneš (BV) OT 10 minut Využití: 2:1

Diváků: 264

Rozhodčí: P.Vokřál – J.Beránek a J.Ledinský

Poměr střel: 37:49 (10:15, 13:19, 14:13 – 0:2)

Sestavy:

Pelhřimov: Jíra – Beneš, Jelínek, Adam, Veselý, Kasalý D., Kořínek, Tecl ©, Plachý, Hrbatý, Kubát, Hadrava Martin, Bezděk, Votápek, Hadrava Marek, Tobola, Posmyk, Svoboda B.

Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Nekoranec, Dufek, Novák, Koukal, Strapina – O.Bartoš, Jurča ©, M.Bartoš, Popolanský, Zábranský, Medřický, Beneš, Průdek, Zháňal, Lechner