To devátá Břeclav body naopak potřebuje jako sůl, aby se konečně vyhoupla na poslední postupové místo, na které ztrácí jediný bod. Přijďte se podívat v sobotu do Alcaplast arény na zajímavé utkání proti Vsetínu, za který nastupují i extraligoví hráči Zlína Mokrejš, Bořuta, Ondráček nebo zlínská ikona 90. let Josef Štraub.

Valaši se nedávno rozloučili s trenérem Hlobilem, který vedl Vsetín od loňské sezóny, a nahradil ho jednatel klubu Stanislav Pavelec. Od té doby se výkony šestinásobného mistra extraligy zvedly a zelenožlutí prohráli z posledních pěti utkání jen jednou, když doma podlehli druhému Přerovu fotbalovým výsledkem 0:1. Vsetín si do konce základní části musí už jen udržet svůj velký odstup osmého místa a může zabojovat stejně jako loni o lepší umístění na úkor Opavy. Prakticky s jistotou šesté či sedmé pozice si tak může pomalu vyhlížet soupeře pro osmifinále play off.

To Břeclav se na pozice vyřazovacích bojů teprve musí dostat. Na osmý Uničov, který už sice boj o play off z finančních důvodů vzdal, ztrácí stále jeden bod. Případná výhra Břeclavi ale zatím nemusí na kýžené osmé místo stačit, jelikož Uničov doma hostí poslední Frýdek-Místek a je velká pravděpodobnost, že bude také bodovat. Jak Břeclav, tak i Vsetín, by měli do utkání nastoupit v kompletních sestavách, marodky na obou stranách hlásí jen po jednom indisponovaném hráči.

Posledních pět utkání Vsetína:
Vsetín – Opava 2:0
Nový Jičín – Vsetín 1:3
Frýdek-Místek – Vsetín 2:7
Vsetín – Přerov 0:1
Technika – Vsetín 0:2

Vzájemná utkání z pohledu BV: letos doma 5:0, venku 1:2 a 4:3p; loni doma 3:1, venku 2:6

V brance Vsetína byl od loňského podzimu jasnou jedničkou Lukáš Plšek, který v několika utkáních nahlédl i na střídačku extraligového Zlína. Letos odchytal za Vsetín 29 utkání (průměr 2,86 a úspěšnost 90,81 %). V posledních utkáních, kdy si Vsetín zajistil účast v play off, dostává více šancí mladý Petr Hromada a překvapivě si z devíti utkání drží ještě lepší statistiky než jeho zkušenější kolega (2,44 a 92,52 % a dvě čistá konta).

V obraně najdeme jak zkušenější hráče (Rajnoha – 6+6, Zavrtálek – 4+5), tak mladíky (Kapr, Tomis, Vodák). Vzhledem k tomu, že extraligový Zlín má nyní reprezentační pauzu, je pravděpodobné, že si Vsetín bude moci vypůjčit zlínské mladíky Horáka s Bořutou, kteří na Lapači vypomáhají. V útoku Valachů se nejvíce činí matador Josef Štraub (7+20), Robin Ševčík (11+15) a extraligou ostřílený Petr Mokrejš (15+9). Průměrný věk vsetínského týmu je 23 let, Břeclav má tým v průměru o dva roky starší.

Webové stránky soupeře: www.hc-vsetin.cz

Utkání 37.kola druhé ligy mezi HC Břeclav a VHK Vsetín se odehraje v sobotu 13. února 2010 od 17:00 na zimním stadionu v Břeclavi. Vstupné bude obvyklých 40 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma. Online změny stavu budete moci sledovat také prostřednictvím serveru www.onlajny.cz. Utkání odřídí pánové Z.Pokorný, P.Humpolíček a M.Musil.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Žurek (Chvátal) - Strýček, Nedvěd, Bokroš, Dora, Habrovec, Gajda – Mráz, Sedláček (C), Pelán – Prachař, Karný, Novosad, Hlouch, Nekvasil, Klimovič – Čikl, Gabriška, Kuriál

Trenéři: Bohumil Prachař a Pavel Nohel

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Kapr, Tesařík J., Rajnoha, Horák, Zavrtálek, Vodák - Sakrajda, Štraub (C), Tesařík D. - Hrňa, Vaněk, Ševčík - Sýs, Klabačka, Mikeš – Kozák, Podešva J.

Trenéři: Juraj Jurík a Stanislav Pavelec