„Vsetín má velice silný manšaft, a to nám plně dokázali. Byl to zatím nejtěžší soupeř, se kterým jsme hráli. První třetina byla z naší strany dobrá, druhá horší, tam jsme byli splašení, a třetí zase dobrá. Před klukama musím smeknout hlavně za tu třetí třetinu, kdy jsme zůstali trpěliví a dokázali jsme nakonec zápas otočit. Ve druhé třetině se nám právě ta netrpělivost a zbrklost vymstila," hodnotil zápas jeden z trenérů Břeclavi Radek Haman.

V souboji do té doby nejlepší obrany s produktivním útokem Lvů se radovali poprvé domácí. Už necelých třech minutách vsetínský brankář ztlumil Medřického ránu jen pod sebou a ztratil nad kotoučem kontrolu. Toho využil na brankovišti Radek Zháňal a jemně pomohl puku za čáru.

Vsetín ovšem za deset minut srovnal zásluhou Halody. A více než dvě stovky diváků se bavily hokejem i po první pauze.

Na správném místě

Spokojenější byli dlouho ti domácí, kteří ve čtyřiadvacáté minutě slavili druhou branku Lvů. Ve dvojnásobné přesilovce dorazil nepřesnou ránu Miklíka od modré do odkryté klece na správním místě vyčkávající Martin Červenka.

„Neodehráli jsme vůbec dobrý zápas, hlavně v obranné činnosti jsme měli na širším kluzišti rezervy. Chyběli nám dva urostlí obránci, což bylo citelně znát. Domácí až příliš často a jednoduše procházeli do našeho obranného pásma a cpali se důrazně před branku, odkud dávali góly," podotkl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Jenže ani to Valachy nezlomilo. Nevyužili sice dvojnásobnou přesilovku, při střele Kučery z otočky je zachránila tyč, přesto dokázali ve čtyřiatřicáté minutě srovnat. Po nacvičeném signálu po bully se trefil sniper Kolařík.

Úder v oslabení

Šokem pak byl v závěru druhého dějství vedoucí gól Vsetína, který vstřelil po zaváhání obrany Břeclavi sváteční střelec Zuzaník.

„Udělali jsme dvě chyby a soupeř nás potrestal. Za to se ale nestřílí. Kluky jsme v kabině uklidnili, hokej se hraje šedesát minut a nám jich ještě dvacet zbývalo. Věděli jsme, že ty šance přijdou, už předtím jsme dvakrát trefili tyčku.. A vyplatilo se," popisoval Haman dění v kabině během druhé přestávky.

A Lvi si vzali slova trenérů k srdci. Hned na úvod třetí třetiny dokázali srovnat. Konkrétně Roman Průdek zamotal za brankou Vsetína hlavy soupeřům jako Petr Leška. První zasunutí k tyči mu nevyšlo, ovšem to druhé o chvíli později už ano. A začínalo se odznovu.

Valaši se snažili vzít vedení zpět, ale po jejich velkém tlaku přišla studená sprcha. Únik Lvů dva na jednoho zakončil pod padajícím Hromadou Patrik Medřický.

Od té doby už to byl festival břeclavských šancí. Čápek trefil tyčku, Zháňal v úniku pálil do brankáře. Až v posledních dvou minutách šel Vsetín do čtyř a po krásné Tobolově nahrávce se trefil popáté za Hromadova záda Kristian Kučera. Slovenský rychlík tak dal gól zatím v každém zápase, do kterého nastoupil. Podtrhl tak vítězství Břeclavi 5:3. Na kterém nic nezměnil ani závěrečný zápasnický souboj Vítka s Medřickým.

„Až na určité pasáže jsme nehráli dobře, jsme bez bodu a zklamaní. Po tom vývoji, kdy jsme vedli 3:2, bychom takový zápas měli zvládat. Tím spíš, když chceme hrát na úplné špici tabulky. Ale musím soupeři pogratulovat, Břeclav vyhrála zaslouženě. Na to, jak mají mladý tým, hrají zatím velmi dobře," uzavřel zápas Jenáček.

Lvi jedou v sobotu za podpory svých fanoušků k miniderby na led šesté Techniky Brno.

HC LVI BŘECLAV – VHK VSETÍN 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Zháňal (Nováček, Čápek), 25. Červenka (Miklík, Směřička), 43. Průdek, 48. Medřický (Průdek, Buhaj), 59. Kučera (Tobola, Svoboda) – 12. Haloda, 34. Kolařík (Hryciow, Mikšovský), 37. Zuzaník (Mikšovský, Kolařík).

Vyloučení: 7:10, navíc Medřický 5 a do konce – Vítek 5 a do konce, podešva OT 10 minut.

Využití: 2:0 V oslabení: 0:1.

Rozhodčí: Volf (Přerov) – P. Blaha (Staré Město), Goňa (Zlín).

Diváků: 230.

Poměr střel: 34:36.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Novák (A), Dittrich – Zháňal ©, Nováček, Kubáč – Červenka, Tobola, Kučera – Průdek, Medřický, Buhaj – Čápek.

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Zúbek, Vaněk D. ©, Ambruz (A) , Mikšovský (A), Hrazdira, Kolařík, Kubo, Podešva, Vítek, Štrbík, Daněk, Kývala, Slováček.

TABULKA 2. HOKEJOVÉ LIGY:
1.Opava 5 0 0 0 24:10 15
2.Břeclav 4 0 0 1 21:12 12
3.Hodonín 3 1 1 1 19:13 12
4.Poruba 3 1 0 2 18:15 11
5.Vsetín 3 0 1 1 13:10 10
6.Technika 2 1 0 2 13:11 8
7.Přerov 2 1 0 3 11:13 8
8.N. Jičín 2 0 1 3 17:19 7
9.Val. Mez. 1 0 1 3 11:22 4
10.F.Místek 0 1 0 5 10:20 2
11.Karviná 0 0 1 4 10:22 1