„Petra Žurka se podařilo přesvědčit, aby tady v Břeclavi klukům pomohl v následující sezóně,“ potvrdil ředitel zimního stadionu Zdeněk Petr na internetových stránkách klubu. Žurek již v Břeclavi působil v době, kdy hrálo Colligo druhou ligu. Postupně se přes Ytong Hvězdu Brno a Blansko dostal do Techniky, s níž naposledy bojoval o postup do vyšší soutěže. Ve vyrovnané semifinálové sérii ale jeho tým nestačil na Hodonín.

Z brněnského týmu odchází po třech letech, ve kterých byl oporou klubu a několikrát byl vyhlášen nejlepším brankářem druhé ligy. Také proto vítá trenér Michal Konečný příchod jednatřicetiletého gólmana. „Je to kvalitní, zkušený brankář. Na této pozici nás loni nejvíce tlačila bota, proto jsem z jeho příchodu nadšený. Určitě bude největší hvězdou týmu,“ pochvaloval si břeclavský trenér čerstvou akvizici svého týmu.

Nová břeclavská jednička si hvězdnou roli v družstvu nepřipouští. „Třeba přivedou ještě nějakou další hvězdu. Jsem tu proto, abych chytal. Pro Břeclav jsem se rozhodl především kvůli rodině, protože tu bydlím,“ vysvětlil brankář, který se v Technice netěšil přílišné důvěře.

Přesto že měl nejlepší průměr, neodchytal zdaleka všechny zápasy. V závěru základní části dokonce přišel o místo jedničky, v průběhu playoff ale dokázal své kvality a pomohl mužstvu do semifinále.

„Když vám nevěří, je lepší odejít,“ objasnil svůj neveselý konec v brněnském týmu Žurek, který reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v hokeji na in–line bruslích.

Otázku, jak dlouho bude jeho působení v břeclavském klubu trvat, bude Žurek, který s hokejem začínal v Opavě, řešit až po konci sezony. „Potom se rozhodnu. Původně jsem chtěl skončit už nyní, ale přemluvili mě. Rád bych pomohl týmu k postupu. Když jsem tu hrával naposledy, chodívalo na nás fantastické publikum," vzpomínal Žurek.