Na břeclavský led by tak vyjely například špičkové zámořské dívčí týmy USA, Kanady nebo hokejistky Švédska či Ruska.

Už během mistrovství světa mužů v Bratislavě bylo rozhodnuté, že se šampionát uskuteční na území České republiky. Původně se měl konat v Japonsku, ale tamní ženy letos vypadly z elitní skupiny pro světový šampionát, a tak se muselo najít náhradní řešení. Podle informací Břeclavského deníku by měla být dějištěm šampionátu právě Břeclav a sousední Hodonín.

Kongres Mezinárodní hokejové federace IIHF na šampionátu v Bratislavě rozhodl o tom, že skupinu A budou hrát dívky Spojených států, České republiky, Švédska, Ruska. Skupina B by pak zahrnovala hráčky Kanady, Finska, Německa a Švýcarska. Ještě není jasně rozhodnuté, ve kterém městě se která skupina uskuteční.

Město je pro

„Je to pro město velmi výhodná akce. Organizátoři turnaje zatím neměli na naši radnici žádné požadavky kromě toho, že jim dáme k dispozici náš zimní stadion,“ řekl místostarosta Břeclavi Jiří Parolek.

To potvrdil i Zdeněk Petr, pověřený ředitel Terezy Břeclav, která spravuje břeclavský zimní stadion. „Tento týden mě oslovili lidé z agentury Pro-Hockey, která v Břeclavi pořádá i Memoriál Ivana Hlinky. Měli zájem uspořádat dívčí šampionát v Břeclavi a my jsme jim vyšli vstříc. Jako druhé pořadatelské město jsme jim doporučili nedaleký Hodonín. Desetidenní turnaj by se měl konat v první polovině ledna příštího roku, přesné datum ještě bude určeno. Teď je to jisté na 99 procent. Příští týden ale přijedou lidé z hokejového svazu a z agentury Pro-Hockey dohodnout podmínky Memoriálu Ivana Hlinky a při tom by se měly definitivně dohodnout i podrobnosti týkající se ženského mistrovství světa,“ sdělil Petr.

Pokud by se nic neočekávaného nestalo, mohla by mít Břeclav v českém týmu dvě zástupkyně. Šestnáctiletá Sára Sadílková a o rok mladší Sabina Duroňová totiž spadají právě do této věkové kategorie. Obě odchovankyně břeclavského hokeje patří již od čtrnácti let do širšího kádru české reprezentace a hrají třetím rokem ženskou extraligu v Brně a naposled ve Vsetíně. Pokud se dívky nezraní, mohli by je vidět břeclavští diváci v dresu se lvíčkem na prsou.