Důležité tři body získali ve středu večer břeclavští hokejisté v souboji s opavským Slezanem. Před domácími diváky přehráli soupeře 4:2.

„Nečekal jsem, že dneska přijede tak odevzdaný soupeř, měl jsem z Opavy docela strach,“ řekl po utkání domácí trenér Bohumil Prachař. „Jak se ale ukázalo, Opava se dnes jakoby bála hrát naplno, hokej to dneska nebyl kdoví jak pohledný, proti Hodonínu to bylo něco trošku jiného. Ale teď nejsme v pozici, kdy bychom mohli hrát na krásu. Zaplať pánbůh za tři body.“

Břeclav se souboje se šestou Opavou nezalekla a nad nevýrazným soupeřem si vytvořila rozhodující náskok už v první třetině díky trefám Nekvasila a Karného. Opava v polovině zápasu snížila a dostávala se do tlaku, když ji sestřelil Sedláčkův gól ve vlastním oslabení. V poslední třetině ještě oba týmy přidaly po jedné brance.

Velkou šanci otevřít skóre utkání měl v šesté minutě domácí kanonýr Prachař, po jehož střele z kruhů zazvonila jen tyč. Poté se utkání ponořilo opět do nudné šedi, z které necelé tři stovky diváků vytrhl až obrovský tlak Břeclavi v signalizované výhodě. Mráz ani obránce Zapletal se však v tlačenici před brankovišti nedokázali prosadit.

Mrzet je to ale příliš nemuselo, v následující přesilovce Sedláček zezadu objel branku a krásnou přihrávkou našel u tyčky volného Nekvasila, který tak zaznamenal premiérovou trefu v dresu Břeclavi – 1:0. V 15. minutě se zapotil i domácí brankář.

Kapitán Opavy Pavelek se dostal těsně před Žurkem k dorážce, ten ale rozštěpem jeho pokus pokryl. Skóre se ale měnilo na druhé straně. V 16. minutě ujel opavské obraně po levém křídle Pelán, jeho střelu Iláš vyrazil jen před sebe a dojíždějící Karný již neměl problém dostat puk do sítě – 2:0.

A mohlo být ještě lépe.

Opavu za pasivitu mohlo potrestat duo Sedláček-Mráz, které ujíždělo na jediného beka, brankář Opavy však proti nim vytáhl zázračný zákrok.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, Břeclav se snažila útočit a Opava se většinu času bránila, oba týmy ale produkovaly spoustu nepřesností.

Ve 26. minutě se k nebezpečné střele dostal junior Mlýnek, jeho jedovatou střelu však Žurek ukryl do lapačky. Co se nepovedlo Mlýnkovi, dokázal ve 29. minutě jeho kolega Grofek.

Poté, co sudí neodpískal faul na břeclavského hráče, dostal se do šance opavský útočník s „26“ na zádech. Grofkova střela se se štěstím doplazila až do branky a Opava byla opět ve hře. Následoval tlak hostí, zesílený dvěma přesilovkami. Břeclav se i pod tlakem úspěšně bránila, a když to nikdo nečekal, udeřila. Dvě minuty před koncem druhého dějství našel ve vlastním oslabení přes půl hřiště Strýček volného Sedláčka a břeclavský kapitán sám před Ilášem nezaváhal – 3:1.

Situace z konce druhé třetiny se ukázala jako rozhodující. Opava se i přes burcování kouče Suchánka nedokázala v útočné třetině udržet a prvních deset minut tak odehrála v těžké defenzívě.

Zákonitě musel přijít trest.

V 51. minutě se domácí ubránili přesilovce hostí a hned z protiútoku opět slavila úspěch spolupráce Pelána a Prachaře.

Druhý jmenovaný prostřelil Iláše počtvrté a bylo prakticky rozhodnuto. Utkání v posledních pěti minutách ještě zdramatizoval sudí Škrobák, který poslal Břeclav dvakrát do čtyřech. Opava použila svou přesilovkovou zbraň, obrovitého beka Tichého, který bombou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:2.

Ten samý hráč pak neudržel nervy na uzdě a v závěru zápasu obdržel po faulu na Prachaře trest do konce utkání.

Břeclav se tak díky výhře posunula na deváté místo, Opava je sedmá. Další zápas odehrají Lvi už tuto sobotu od 18:00, kdy na svém ledě hostí pátý Nový Jičín.

Břeclav – Opava 4:2
Branky: 11. Nekvasil, 16. Karný , 38. Sedláček, 51. Prachař – 29. Grofek, 55. Tichý.
Břeclav: Žurek – Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Lattner, Strýček – Prachař (A), Karný (A), Pelán – Mráz, Sedláček ©, Nekvasil – Čikl, Barák (od 21. Skokan), Klimovič
Opava: Iláš – Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Kukol (A), Schreier, Měch (A), Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek ©, Kocián, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Herman, Chalupa