Vzhledem k nedůležitosti utkání nechali hosté doma všechny hráče, kteří nebyli zdravotně v pořádku a šetřili i opory. Mohli si tak zahrát i břeclavští junioři. Někteří přičichli ke 2. lize vůbec poprvé.

Lvům chyběl nejen kapitán Barus, ale v útočném snažení Lvům nepomohli ani Popolanský, Zemánek, Kurial, Beneš, Truhlář nebo Zháňal. Do Hodonína neodjeli ani obránci Dora a Dlapa.

Bezbrankový stav vydržel v Hodoníně jen šest minut, než poprvé prostřelil Chvátala Matějka. Když o minutu později zvýšil Goiš na 2:0, nevypadalo to dobře. Pak ale snížil Bartoš na 1:2, a tak po první třetině odcházeli Břeclavané do kabin s hlavami vzhůru.

Sen o možném dobrém výsledku se ale rozplynul už ve druhé třetině, kdy domácí potěšili slušně naplněný zimní stadion třemi brankami, z toho dvěma v přesilovkách. Stejný počet tref pak přidali za záda Chvátala i v závěrečném dějství.

„Výsledek je pro nás krutý. Mladí zase tak špatně nehráli, ale bylo vidět, že v závěru už neměli dost sil. Za stavu 1:5 už nebylo o co hrát. V sobotu to bude úplně jiné,“ zhodnotil ve zkratce zápas kouč Lvů Michal Konečný.

Břeclav skončila v tabulce osmá, na Drtiče narazí i v play-off. Tam už však vyrukuje ve zcela jiné sestavě. Série začíná v sobotu v Hodoníně.

SHK Hodonín – HC Lvi Břeclav 8:1

Třetiny: 2:1, 3:0, 3:0
Branky: 6. Matějka (Sajdl), 7. Goiš (Harnesk, Hlavačka), 22. Miklík (Špok), 25. Sajdl, 33. Chillman, 47. Pusa (Goiš, Štěpán), 56. Bauer (Štěpán, Podešva) – 12. Bartoš O. (Papp)
Diváků: 1437
Sestava HC Lvi Břeclav: Chvátal – Latner, Novák (A), Rákoczy ©, Směřička, Nekoranec, Lysoň – Nešpor, Bartoš O., Lechner – Papp, Vlašic, Juránek – Höss, Ondrušík, Lenkovič