Na čtvrtou trefu už Břeclavané odpověď nenašli a ve třetí třetině, kterou sudí Dědek zcela rozkouskoval desíti vyloučeními, dostali ještě dvě branky. Výsledkem toho byla prohra 3:6.

Zápas pro Břeclavany nezačal vůbec dobře. Už po necelých třech minutách prohrávali, když Videlka nahodil puk z rohu na Šurého, odkud se odrazil od Pijáka přímo do Šurého brány. Tato rána ale Lvy nepoložila. Brzy poté se poroučel jeden z hostí poprvé na trestnou lavici a stačilo osm sekund, aby Lvi výhodu jednoho muže v poli využili. Ránu Šaura od modré před Gleichem tečoval Tomáš Popolanský a zaznamenal desátý gól v sezoně. Domácí pak mohli náskok ještě zvýšit, když trefil porubský Videlka Nedvěda hokejkou do obočí a oslabil svůj tým na čtyři minuty.

Lvi nejenže ve dlouhé přesilovce nic nevymysleli, navíc Nedvěd musel na šití a zápas pro klíčového beka Lvů skončil už po šesti minutách. Přesto odcházeli do kabin spokojenější domácí, když využili jednu z dalších klasických přesilovek. Po střele Kučery v 15. minutě zůstal kotouč ležet opuštěný v brankovišti a Lukáši Bolfíkovi stačilo jej doklepnout do sítě.

Také vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe Porubě. Ta ustála oslabení a hned poté udeřila. Znovu u toho byl David Videlka, znojemský odchovanec, který se před dvěma lety na pár zápasů mihl i v břeclavském dresu. Najel si na pravý kruh, svou střelu švihem skryl za obránce a vymetl horní růžek břeclavské branky. V polovině zápasu pak Poruba dokonala obrat. Tentokrát i Ostravanům pomohla početní výhoda. V mele před Šurým se znovu zorientoval nejrychleji Piják a zametl kotouč do brány.

Jenže ten samý hráč hostí si za pět minut jel odsedět menší trest a Břeclav využila třetí přesilovku. Ve 35. minutě stál na správném místě a připravený tečovat Novákovu střelu z rohu kluziště Tomáš Blaha. Jenže naději na remízu Poruba zase rychle utnula. Za čtyři minuty Břeclav neubránila oslabení a Vaněk mezi nohama Šurého vrátil hostům vedení.

Začátek třetího dějství byl pro Lvy klíčový. Hned ve druhé minutě si tlačenici v brankovišti poranil rameno gólman Šurý a následně byli v krátkém intervalu vyloučení dva domácí obránci. Dvojnásobnou početní výhodu pak využil zkušený Krazyler a lobem překonal břeclavského muže v masce.

Ve třetí třetině se sudí opravdu rozjel a rozdal deset trestů včetně jednoho většího. Ten inkasoval hostující Seidler za akční boxerskou vložku s domácím Nekorancem. V následné přesilovce čtyři na tři pak zasadil poslední ránu Břeclavanům Vajda. Břeclav měla ještě dvě výborné šance skóre alespoň kosmeticky upravit, ale samostatné úniky Piskoře ani Blahy ve vlastním oslabení gólem neskončily. Gleich byl proti, a tak si Poruba od Dyje nakonec odvezla pohodové vítězství 6:3.

V sobotu zajíždí Břeclavané i s podporou svých fanoušků k jižanskému derby do Hodonína. 

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Zápas rozhodly přesilovky, jak na naší straně, tak na té ostravské. Za stavu 3:3 jsem věřil, že bychom s trochou štěstí mohli pomýšlet alespoň na bod, ale srazil nás gól do šatny na konci druhé třetiny na 3:4. Pak už nás Poruba přehrála. Možná u nich na užším kluzišti bychom to ubránili, ale doma na našem ledě měli zkušení hosté příliš místa. Navíc proti takovému týmu potřebuju všechny obránce a nám se defenziva rozsypala. Chyběl Kovář, Šidák a zápas s roztrhlým obočím nedohrál ani Nedvěd. Naši mladí beci pak nezvládali útoky Poruby ubránit a chyběly i síly, když jsme hráli třikrát ve třetí třetině ve dvojnásobném oslabení. Měli jsme tam i několik úniků, ale ani ty jsme neproměnili. To jsou ty naše výkyvy, jednou zahrajeme výborně, dnes to bohužel až na ty přesilovky tak dobré nebylo. Ale Poruba je kvalitou někde úplně jinde, s ní se těžko můžeme měřit. Nesmíme věšet hlavu, jdeme dál."

Tomáš Sršeň (trenér Poruby): „My jsme si do Břeclavi přijeli pro tři body, a ty máme, takže musíme být spokojení. Utkání rozhodovali přesilovky, které domácí sehráli skvěle a drželi s námi krok. To pro nás bylo těžké. Při hře pět na pět jsme ale měli hru pod kontrolou my a postupně se ukázal rozdíl v kvalitě obou kádrů. V závěru jsme byli lepší, jen jsme nechtěli být tolik vylučovaní. Ale rozhodčí z toho ve třetí třetině udělal úplnou selanku. Letos jsme poprvé nastoupili na čtyři pětky a mladíci nezklamali, naopak dali ty nejdůležitější gó­ly."

HC LVI Břeclav – HC RT Torax Poruba 2011 3:;6 (2:1, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Popolanský (Šaur, Haman), 15. Bolfík (Kučera, Šaur), 35. Blaha (Novák, Popolanský) – 3. Piják (Videlka, Hruzík), 24. Videlka (Slavík), 30. Piják (Videlka, Zachar), 39. Vaněk (Šindelář, Kilnar), 45. Krayzel (Peslar), 53. Vajda (Chaloupka, Wolf)

Vyloučení: 9:10, navíc Seidler (POR) 5 plus do konce Využití: 3:3

Rozhodčí: M.Dědek – J.Chocholouš, P.Kříž

Diváci: 190

Poměr střel: 28:42 (15:12, 3:13, 10:17)

HC LVI Břeclav: Šurý – Dora (A), Šaur, Nedvěd, Novák, Höss, Nekoranec, Strapina – Bartoš, Bolfík (A), Kučera – Zháňal, Haman ©, Piskoř – Popolanský, Blaha, Medřický – Průdek, Procházka

HC RT TORAX Poruba: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín ©, Peslar, Prokop, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Krayzel (A), Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar, Piják