Čtyři branky zaznamenali noví hráči. Kromě Peše se gólově prosadili i Korotvička, Vaškovič, Špok a Hollý. Premiéru na střídačce břeclavských lvů prožil bývalý trenér Hodonína Svatopluk Číhal. Drtiče poprvé vedl Svatopluk Kosík.

„Byl to první zápas. Z porážky žádnou vědu nedělám. Je to pouze příprava. Mělo to všechno atributy prvního zápasu. My jsme bohužel dostali dvě rychlé branky, které poznamenaly průběh utkání. Celkem se vytvořilo na obou stranách hodně šancí a zápas ukázal trenérům obou mužstev, na čem je potřeba zapracovat,“ uvedl hostující lodivod Svatopluk Číhal, který se poprvé postavil proti svému bývalému týmu.

„Bylo to takové zvláštní, když jsem musel při nástupu na lavičky zatočit doprava. Zvládl jsem to. Těšil jsem se na setkání s lidmi na druhé straně. Diváci přišli v hojném počtu a rozhodně nezklamali,“ řekl Číhal, který obdržel před utkáním od předsedy SHK Hodonín Lubora Šimečka kytici a dort.

Úvod zápasu však patřil svěřencům Svatopluka Kosíka. Již po minutě hry překonal hostujícího brankáře Chvátala Korotvička, který společně se Špokem a Hrtúsem odehráli velmi dobré utkání.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 7. minutě Peš. I ve zbytku první třetiny byl k vidění rychlý hokej s šancemi na obou stranách.

„Lidem se mohl zápas líbit, nám se však utkání nelíbilo. Na nových hráčích byla vidět přemíra snahy. Je to ale začátek přípravy, čeká nás dost práce. Myslím, že výkonnost bude stoupat,“ sdělil po zápase asistent domácího trenéra Arnošt Šifl.

Hosté dokázali odpovědět až v závěru úvodní části. Dobře chytajícího Holeše nadvakrát překonal Klimovič.

V prostřední části hry tempo mírně opadlo. Na ledě byla kromě mlhy k vidění i celá řada nepřesností. „Kluci zatím nejsou sehraní a pořád se hledají. Břeclav ale nehrála špatně. Navíc led není zase tak kvalitní,“ pravil Šifl.

Další branky se tisícovka diváků dočkala až v závěru druhé třetiny. V přesilové hře se po přihrávce Juráska trefil Vaškovič.

V závěrečné části mohli nejprve náskok Hodonína navýšit aktivní Špok, Bauer a Michal Rapant. Na druhé straně si Holeš poradil se střelami Čikla a Baráka.

Rozhodnutí přinesla závěrečná pětiminutovka. V 56. minutě nejprve zvýšil další nováček Haring. Břeclav stačila minutu před koncem zápasu Benešem zkorigovat, ovšem poslední slovo měli Drtiči. Účet zápasu uzavřel po spolupráci Haringa s Flamíkem Hollý.

„Jsou to všichni šikovní útočníci, kteří byli ve svých předchozích klubech produktivní,“ řekl na adresu posil Šifl.

SHK Hodonín – HC Břeclav 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Korotvička (Špok), 7. Peš (Vaškovič, Jurásek), 37. Vaškovič (Jurásek), 56. Haring (Hrtús), 59. Hollý (Haring, Flamík) – 15. Klimovič, 59. Beneš (Mráz, Matušek)
Rozhodčí: Netopil
Hodonín: Holeš (Stacho) – Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Salajka, Flamík, J. Rapant, Šimeček – Vaškovič, Jurásek, Peš – Hrtús, Korotvička, Špok – Haring, Hollý, Hoza – Kuba, M. Rapant, Bauer.
Břeclav: Chvátal (Žurek) – Habrovec, Zapletal, Matušek, Gabriška, Mráz, Novák, Strýček – Nohel, Kárný, Prachař, Koš, Zapletal, Čikl, Barák, Klimovič, Zítka, Beneš, Penák, Kuriál.