Horší vstup do utkání už si Lvi ani představit nemohli. Už po 85 vteřinách dorazil Mikolášek za Filipa Hübnera svou vlastní střelu. Za další 25 sekund pak překvapil břeclavského gólmana střelou po ledě a mezi betony Dubec. Břeclav pak vykřesala naději na dobrý výsledek v 7. minutě, kdy využil přesilovku střelou k tyči Dominik Směřička. Pak ale pokračoval gólostroj domácích. Ve 14. minutě ujížděl sám na Hübnera z poloviny hřiště Mikolášek a svůj nájezd zakončil přesně. O dvě minuty později pak za Hübnera propadl i puk z hole Čunderlíka, jemuž stačilo do kotouče jen nazdařbůh plácnout. Pátá branka padla v přesilovce Dukly. Lantoš prošel sám přes dva břeclavské obránce a pátou trefou svého týmu vyhnal Hübnera z branky. Na jeho místo se postavil Josef Michálek, ale aniž by si pořádně sáhl na puk, prostřelil ho minutu před koncem první části Janík.

V prostředním dějství proházel kouč Konečný útoky, ale k valnému zlepšení to nevedlo. Do branky se vrátil Hübner a musel sledovat, jak sudí poslal jeho spoluhráče do tří. Navíc Jurču poslal za katr na deset minut za protesty s výrokem do té doby jednostranně pískajícího sudího. Netrvalo dlouho a Salajka dvojnásobnou početní výhodu bombou od modré využil. Za stavu 1:7 se hra konečně vyrovnala a z mírného tlaku Břeclav snížila díky dorážce Libora Vlašice, který překonal bezmocného Peksu. Gólovou statistiku druhé třetiny uzavřel dvě minuty před jejím koncem téměř z nulového úhlu Lantoš. Brankář Hübner měl těsně před vstřelenou brankou sérii několika těžkých zákroků a proti další střele Seničana už se nestačil přesunout.

Poslední dvacetiminutovku si zachytal opět Josef Michálek. Ten dostal druhou branku v zápase ve 44. minutě poté, co Směřička nepřesným vyhozením namazal kotouč přímo na hůl Čunderlíkovi. Poté se jal sudí kompenzovat do té doby nevyrovnaný poměr faulů 2 ku 7. Díky přesilovkám se Břeclav už nemusela tolik bránit a sama mohla dobývat Peksovu branku. V předchozích přípravných utkáních početní výhody Břeclavanům nevycházely, v Senici to bylo ale to jediné, co jim šlo. Druhou v zápase využil v 51. minutě dorážkou Jurčovy střely Peter Beneš. Břeclav mohla skóre upravit ještě mnohem znatelněji, to by ale sudí musel uznat gól Lvů, který podle něj padl rukou. Do konce zápasu pak ve dvojnásobné přesilovce napálil Peslar břevno a Truhlář tyč Peksovy svatyně. Skóre tak zůstalo na nelichotivých číslicích 3:9.

Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav): „Měl jsme takové neblahé tušení, že nás tentokrát Senica pořádně vyškolí. Celý týden jsme vícefázově trénovali a teď už to bylo pořádně znát. Kluci tahali nohy, bylo vidět, že toho mají dost. Navíc jsme nezachytili úvod utkání a jít do druhé třetiny s výsledkem 1:6, to vám na kvalitě hry nepřidá. Kromě toho, že nás Filip Hübner tentokrát moc nepodržel, ani beci mu to neulehčili. Dělali jsme v obraně obrovské individuální chyby. Často jsme soupeři přímo nahráli na gól. Když k tomu připočteme nespornou větší individuální kvalitu senických hráčů, kteří jsou prakticky profíci, nemůžeme se vysoké prohře divit. Ale jak se od poloviny zápasu hrálo v plném počtu hráčů, mohli jsme se silným soupeřem držet krok. Z porážky si velkou hlavu nedělám."

HC Dukla Senica – HC LVI Břeclav 9:3 (6:1, 2:1, 1:1)

Branky: 2. Mikolášek (Janík), 2. Dubec (Surovka), 14. Mikolášek (Hreus), 16. Ivičič (Vaškovič, Rajčák), 18. Lantoš (Hreus), 20. Janík (Ivičič, Vaškovič), 26. Salajka (Urdus, Šedivý), 38. Lantoš (Mikolášek), 44. Čunderlík (Cibulka, Ivičič) – 7. Směřička (Bolfík), 31. Vlašic (Směřička), 21. Beneš (Jurča, Popolanský)

Vyloučení: 6:6, navíc Jurča (BV) OT 10 minut Využití: 3:2

Diváků: 120

Poměr střel: 45:27

Nejčastěji střílející hráč BV: Truhlář 5, Koukal a Peslar po 3

Sestavy:

HC Dukla Seneca: Peksa – Ivičič, Vereš, Dubec, Vaškovič ©, Hreus, Šedivý, janík, Lantoš, Kuník, Beťko, Mikolášek, Škápik, Reissmüller, Čunderlík, Surovka, Cibulka, Reho, Rajčák, Salajka

HC LVI Břeclav: Hübner (od 18. do 22. a od 41. do 60. Michálek) – Dora ©, Koukal, Směřička, Peslar, Lysoň, Nekoranec – Truhlář, Kurial, Konečný – Jurča, Beneš, Popolanský, Bartoš O., Bolfík, Zháňal – Beránek, Gabriška, Vlašic