Lvi brzy prohrávali 0:2, pak ale zabrali a třemi brankami otočili vývoj utkání. A když už hosté srovnali na 3:3, dokázal kapitán Barus jen o minutu později vrátit domácím znovu vedení, které vydrželo až do konce zápasu.

Zaspali úvod

Utkání mělo pomalejší rozjezd, na což doplatil hlavně domácí tým. Než se stačili modrožlutí rozkoukat, prohrávali 0:2. Nejprve proměnil v 7. minutě nahrávku skrz brankoviště Michal Rapant v úvodní branku zápasu a za dvě minuty později lovil puk Chvátal ze své brány znovu, když ho po ledě mezi betony překonal Červenka.

„Máme trošku pomalejší rozjezdy, klukům trvá, než to rozjezdí a rozdýchají. V kabině po první třetině žádná bouřka nebyla, jen jsem jim zdůraznil, že ty branky musí přijít, když budeme hrát aktivně,“ tvrdil domácí trenér Michal Konečný.

Do té doby byly šance Břeclavi spíš náhodné, vynikla jen akce Truhláře, který z nulového úhlu nestačil zasunout kotouč k tyči hostující branky. Lvům se ale přece jen povedlo vstřelit kontaktní branku. V 15. minutě se po bully počkal u tyčky Zháňal a dorazil puk za Heneše. V poslední minutě prvního dějství přišla Chvátalova chvíle, když bravurně zneškodnil samostatný únik hradišťského kapitána Antonoviče.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili domácí jako vyměnění. Kuriál po půlminutě hry na Heneše nevyzrál a ani dvě další přesilovky Lvů k vyrovnání nevedly. To se podařilo ve 24. minutě až Barusovi, který si individuálně pohrál s brankářem a mazácky ho lobem překonal. Břeclav rázem ožila, oslabení bez problémů ustála, ale střely jejich hráčů mířili většinou doprostřed branky.

„Ve druhé půlce zápasu už to bylo lepší, měli jsme i víc šancí, jen ta koncovka ještě není podle našich představ. Branek jsme ale mohli dát víc. Slušně zahrála třetí lajna našich mladíků, ale ty šance musí dávat, bez gólů se vyhrát nedá,“ viděl jasně rezervy v zakončení bývalý hráč Komety, Olomouce nebo Rosic.

To nejlepší si hokejisté obou týmů nechali až do třetí části. Nástup se vydařil hlavně domácím, kteří už po půlminutě poprvé v utkání vedli, když Heneše propálil tvrdou střelou Truhlář. Hra najednou nabrala tempo, šancí bylo spousty a brankáři se předháněli v ukázkách fantastických zákroků.

Okamžitá odpověď

Skóre se měnilo až v 52. minutě. Na hranici ofsajdu si počkal Knebl a zleva najížděl sám na Chvátala. Ten se mu snažil holí vypíchnout puk, přesto ho zkušený hráč Uherského Hradiště překonal střelou po ledě. Radost hostů z vyrovnání ale vydržela jen minutu. To si vzal puk znovu Miroslav Barus a vrátil Lvům znovu nejtěsnější vedení.

Výsledek 4:3 vydržel až do konce zápasu, přestože se Uherské Hradiště snažilo alespoň o vyrovnání. Nepomohl však ani oddechový čas, ani odvolání Heneše na poslední půl minutu hry.

„Bylo to hlavně o bojovnosti a o skvělém výkonu Jardy Chvátala. Ten dal klukům vzadu jistotu. Vědí, že když udělají chybu, může ji Chvátoš ještě napravit. Tím jsme se od soupeře lišili. Ten přijel kompletní a byl docela silný, to bylo pro nás dobře. Mám ale pocit, že taková odbojovaná budou všechna naše další utkání, nikoho asi nebudeme výrazně přehrávat,“ dodal Konečný.

HC Lvi Břeclav – HC Uherské Hradiště 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3

Branky: 15. Zháňal, 24. Barus (Beneš, Konečný J.), 41. Truhlář (Dora, Kuriál), 53. Barus – 7. Rapant (Antonovič), 9. Červenka (Krystýnek), 52. Knebl

Vyloučení: 4:7, navíc Šafařík OT 10 minut Bez využití

Sestava HC Lvi Břeclav: Chvátal – Nekoranec, Dora, Rajnoha, Novák, Rákoczy, Konečný J., Směřička – Truhlář, Kuriál, Balát – Konečný L, Barus, Papp – Bartoš O., Zháňal, Bolfík – Lechner, Bartoš C.