Byli to právě hosté, kteří od prvních minut udávali tempo hry. Ubránili oslabení a už v 6. minutě šli do vedení. Na pravém kruhu napřáhl ke střele švihem Uhlár a trefil se přesně do růžku Šurého branky. Hosté i nadále dokazovali, jak jednoduše se dokáží dostat do šance. V 11. minutě už Flašarovi svěřenci vedli o dvě branky. Dlouhá nahrávka Flašara našla u levého mantinelu Gebauera, ten puk potáhl směrem k bráně a jednoduchým bekhendem poslal kotouč na Novotného, který kotouč zasunul do odkryté části brány. Šurý neměl šanci se přesunout.

Až poté se Lvi pomalu probouzeli a vypracovali si i střelecké šance. Snížení se dočkali až v přesilovce v 18. minutě. Ač předtím Iláš předvedl proti Červenkovi zákrok roku (úspěšný tygří skok zády ke střelci), na příklep Davida Vlčka od modré byl krátký. Junior z brněnské Komety se tak mocně radoval z první branky mezi muži.

Ve druhé třetině se dvě stovky fanoušků branky nedočkaly. Byly ale svědky faulu Buhaje, který přišpendlil na mantinel Hanáka hlavou napřed a zápas pro něj v jeho polovině předčasně skončil. Dlouhé oslabení ale Lvi s přehledem zvládli.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili domácí velice aktivně a brzy se dočkali vyrovnání. Kristian Kučera zamotal za bránou Ilášovi hlavu, vyjel si před něj a mezi výstrojí puk procedil až za čáru. Za další dva a půl minuty domácí tým poprvé vedl. Vojáček našel na pravém kruhu zcela volného Martina Červenku, který se jen podíval na brankáře a švihem prostřelil Iláše nad lapačkou.

Na hokejky hostů se rázem vkradla nervozita, na ledě se přiostřilo. Novojičínským to ale nepomohlo, obrana Lvů fungovala bezchybně a pokud už se dostali na dostřel, v bráně stál jistý Šurý. V závěru si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Jejich risk ale Břeclav nepotrestala, ale ani neinkasovala a mohla se radovat z výhry.

Břeclavané v sobotu zajíží na led druhé Poruby, Bobři budou hosty v Karviné.

OHLASY TRENÉRŮ:

Michal Konečný (Břeclav): „První třetina byla z naší strany hodně špatná, o to víc si cením toho, že jsme dokázali zápas otočit. Není to poprvé, co jsme se dlouho hledali. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a ve třetí už Nový Jičín do hry moc nepouštěli. Až v závěru jsme měli namále, ale ubránili jsme se. Zápas asi rozhodlo naše dobře ubráněné pětiminutové oslabení. Pomohl nám i obránce Vlček, zahrál dobře, konečně jsme měli šest beků. Bohužel, na další zápas už bude zase v Brně. Škoda, že nám výhra moc nevyřešila, máme mnohem těžší los než ValMez a ani pětibodový náskok nám nemusí stačit."

Aleš Flašar (Nový Jičín): „Měli jsme v první třetině stoprocentně víc ze hry, spíš byla smůla, že jsme v ní nedali víc branek. Nemyslím si, že jsme tu podali nějak špatný výkon, ale srazila nás vlastní střelecká nemohoucnost, nedali jsme gól v dlouhé přesilovce, tam jsme mohli odskočit i na 4:1. Místo toho jsme pak dostali dva slepené góly. Ale my už můžeme hrát v klidu, protočit hráče, rozložit síly. Je nám jedno, na kterého soupeře v play off narazíme."

HC LVI Břeclav – HK Nový Jičín 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Vlček, 44. Kučera (Červenka), 47. Červenka (Vojáček) – 6. Uhlár (Flašar, Hanák), 11. Novotný (Gebauer, Flašar). Vyloučení: 4:6, navíc Fejt OT 10 minut, Buhaj (oba BV) 5+do konce. Využití: 2:0. Rozhodčí: Netopil – Kříž, Maťašovský. Diváci: 185. Poměr střel: 26:21.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Fejt – Dittrich, Vojáček – Beneš (A), Vlček – Červenka, Tobola, Kučera, Zháňal ©, Medřický, Kubáč, Konečný, Buhaj, Kozel, Papp, Čápek, Medek.

HK Nový Jičín: Iláš – Vnenk (A), Cabák, Horák, Žák, Flašar, Hruška, Vašut © – Novosad, Gebauer, Ižacký, Mikšan, Hanák (A), Zetík, Lehečka, Uhlár, Novotný, Mráz.