Začátek utkání se Lvům moc nepovedl. Hned z první střely hosté otevřeli skóre. Před modrou čárou nastřelil puk na Žurka Blažek a domácímu gólmanovi puk propadl až do branky – 0:1. Břeclav zrychlila pohyb a její aktivita přinesla ovoce v 5. minutě, když střelu Klimoviče Krumpoch vyrazil jen před sebe a Pelán se z dorážky nemýlil – 1:1. O chvíli později mohl z úhlu překvapit hostujícího gólmana Nekvasil, bekhendem však trefil jen boční síť. Břeclav zůstávala i nadále aktivnějším týmem, Bobři však vážně hrozili z každého brejku. Ve 14. minutě si opět vybral slabší chvilku Žurek, inkasoval druhou branku navlas stejnou, jako tu první. Rozdíl byl jen ve střelci a v nepoměrně větší razanci střely – 1:2. Do první sirény už však držel domácí gólman naděje břeclavského týmu alespoň na bod.

V úvodu prostředního dějství měla Břeclav dvě přesilové hry po sobě, vážnější šanci si ale nevypracovala, Bobři dobře bránili a nedovolili domácím pořádně se usadit v pásmu. Po jejich skončení zahrozili opět hosté. Ve 26. minutě Žurek roztažený na brankové čáře vychytal v samostatném úniku Růčku. O pár minut později však v přesilovce nestačil na dorážku Lhotského – 1:3. Druhá polovina zápasu už byla plná nepřesností na obou stranách. Ujala se až další přesilovková trefa Dvořáka, který zvedl puk do horních pater branky – 1:4.

Ani za rozhodnutého stavu se ale Břeclav nevzdala a mohlo být i veseleji, kdyby ve 42. minutě Pelán využil zaváhání v rozehrávce Krumpocha. Na druhé straně z protiútoku nastřelil tyč Lhotský. Trenér Prachař se za rozhodnutého stavu rozhodl šetřit zkušené hráče a nechal hrát i čtvrtou lajnu. Osudnou se stala Břeclavi 50. minuta. Nejprve zakončil krásnou kombinaci na jeden dotek Varga a jen o půl minutu později zvyšoval už na 1:6 Tatarčík. V 53. minutě už jen korigoval v přesilovce skóre Prachař, který se tak stal s 25 brankami s přehledem nejlepším střelcem Břeclavi. Tečku za nepovedeným utkáním udělal pět minut před koncem svou druhou brankou Varga a potěšil tak dvacítku hostujících fanoušků v ochozech Alcaplast arény.

HC Břeclav – HC Valašské Meziříčí 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Pelán (Klimovič, Zapletal), 53. Prachař (Novosad, Pelán) – 1. Blažek (Dvořák P.), 14. Dvořák P., 30. Lhotský (Dvořák P.), 38. Lhotský (Dvořák P., Růčka), 50. Varga D. (Sochorek, Šebesta), 50. Tatarčík (Brunec), 55. Varga D. (Ovšák)
Vyloučení: 5: 9, navíc Krisl OT 10 minut Využití: 0:2
Rozhodčí: Robert Čech
Diváků: 250
Poměr střel: 42:32
Nejčastěji střílející hráč BV: Prachař 7, Pelán 5

Sestavy:

HC Břeclav: Žurek – Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda, Habrovec, Bokroš - Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Prachař, Karný, Novosad – Pelán, Klimovič, Čikl - Gabriška, Grmela, Kuriál

HC Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Růčka, Ovšák, Vašut, Palík, Krisl – Dědek, Dvořák P., Lhotský – Kovář, Sochorek, Šebesta (C) – Varga D., Tatarčík, Brunec