Důležité utkání začalo ze strany obou týmů aktivně, břeclavský Karný s Vaněčkem, ani domácí Měch si na gólmany nepřišli. Nejinak tomu bylo i v prvních přesilovkách zápasu, obrany obou týmů fungovaly na jedničku.

Proti oslabené Břeclavi, která k zápasu odjela bez Mífka, Lagy, Baráka a Pazdery, měla přece jen více ze hry domácí Opava, která častěji zaměstnávala Chvátala. Jinak se ale bojovalo převážně o střední pásmo. Minimum šancí a opatrná hra se nezměnila ani v přesilovkách, kdy Opava Břeclav sice sevřela, ta však dokázala odolat i díky neschopnosti Opavských včas vystřelit.

To ve druhé dvacetiminutovce se začaly věci více hýbat. A to z důvodu toho, že ve 24. minutě využila Opava přesilovku trefou Rehuše – 1:0. To zmonilizovalo břeclavské hokejisty, kterým sudí Jeřábek nabídl výhodu jednoho muže v poli. Tu Břeclav sice nevyužila, ale chvíli po skončení trestu domácího hráče ujel všem Mišura a krásným blafákem nedal Ilášovi šanci – 1:1.

Vyrovnání ale hráče Břeclavi opět uspokojilo a z letargie je probudilo až oslabení, a v něm další dvě gólové šance Rehuše a Grofka, Chvátal však zatím odolával. I proti Polokově střele v oslabení musel hvátal vytáhnout pěkný zákrok. Polok byl však jediným, kdo dokázal do druhé sirény Chvátala vystrašit.

Na převahu Opavy v tomto zápase poukázal hned po půl minutě závěrečného dějství Kovalovský, který pálil nebezpečně hned z bully. Břeclavi se nedařily přesilové hry, ve 48. minutě se ale přesto dokázali hosté poprvé dosatt do vedení zásluhou Čikla, který se trefil mezi nohy Iláše – 1:2. Radost Jihomoravanů však trvala jen chvíli.

Už za půl minuty bylo opět srovnáno po brankce Kovalovského. Poslední hřebíček do rakve nervózních hostů zatloukl pět minut před koncem Měch, který ujel obráncům Lvů a z nájezdu nedal Chvátalovi šanci – 3:2.

Na tuto branku už Břeclav odpovědět nestačila, čas a nervozita ji svazovala ruce. Přes veškerou snahu a drtivý tlak Opava své hubené vedení uhájila, nic na tom nezměnil ani timeout Břeclavi a následná hra bez brankáře.

Opava tak bude pokračovat ve vyřazovacích bojích, Břeclavi letos sezóna končí. Když se ohlédneme zpět, musíme uznat, že nováčkovská sezóna 2008/2009 nakonec skončila úspěšně.

Ohlasy trenérů:
Karel Suchánek (Opava): Máme mladý tým a postupu si nesmírně vážím. První domácí zápas jsme hráli pod psychickým tlakem, nebruslili jsme, u nich to byl úplně jiný hokej, jiný výkon. Břeclav má zkušené mužstvo, měli jsme obavy. Přesto jsme mohli vstřelit dřív ty góly, myslím si, že kdybychom skórovali třeba už v první třetině, tak by z kluků nervozita spadla. Nicméně nakonec se nám povedlo dát tu třetí branku v závěru po buly, šlo o nacvičenou akci, která nakonec znamená postup. Dneska jsme bojovali, byla to týmová práce. Ať se dneska někdo neurazí, že nehrál, ale takové je play-off. Každý hráč má v týmu určité úkoly a já jsem rád, že si je každý plní.

HC Slezan Opava – HC Břeclav 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Rehuš (Szturc, Tichý), 49. Kovalovský, 55. Měch (Tichý) – 29. Mišura (Čikl), 48. Čikl (Balát)
Vyloučení: 5:7 Využití: 1:0