Utkání s Opavou rozhodly přesilovky, v nichž padly všechny tři branky. Dvě využili hosté, Lvi nevyužili ani možnost trestného střílení, a tak si odvážejí z Břeclavi tři body za vítězství 2:1.

Poslední předvánoční domácí utkání začali Lvi s Žurkem v brance, který dostal po delší době důvěru trenéra Konečného. Ten v utkání na lavičce osiřel, jelikož jeho kolega Nohel dostal v posledním utkání v Orlové jednozápasový trest za nesportovní chování. Břeclav si od začátku udržovala mírný tlak, vyložené šance jí však chyběly.

To Opava vyloženou šanci měla, tu však bravurně zneškodnil Žurek. Černý jel s Grofkem v přečíslení dva na jednoho, trefili ale jen připraveného domácího brankáře. Dlouhou hru bez vyloučení utnula až přesilovka ze 13. minuty. Během dvaceti minut putovaly na trestnou lavici dva hostující hráči a Lvi nabídnutou výhodou nepohrdli. Špačkovu první střelu od modré ještě opavská obrana odvrátila, na druhý pokus břeclavského obránce už ale byla krátká, stejně jako bývalý extraligový gólman Šindelář v dresu Slezanu Opava.

Do kabin se ale přece jen odcházelo za vyrovnaného stavu. Hned první přesilovku hostí totiž Břeclav neubránila. Kukolovi v mezikruží stačilo jen správně nastavit hokejku, aby tečoval Grofkovu střelu za Žurkova záda. Sám autor branky ani ze začátku nevěřil, že se mu podařilo.

Ani ve druhé části se zpočátku nezdálo, že by se na rovnováze sil mělo něco změnit. Břeclav měla v této části čtyři početní výhody, ani jednu však nevyužila. Opava tak začala přebírat otěže zápasu a byly chvíle, kdy Břeclavským nechtěla vůbec půjčit puk. Rozhodující moment zápasu přišel přesně v jeho polovině.

Poslední minuty rozhodly

Unikající Grmela byl hosty dvakrát faulován, za což bylo nařízen trestné střílení a následně dostali Lvi možnost přesilovky. Grmela ale proti Šindelářovi zvolil jednoduché zakončení mezi nohy, opavský gólman si však mezeru pokryl holí. A když i všechny pokusy hostí pokryl Žurek, musela o osudu střetnutí rozhodnout poslední dvacetiminutovka.

Horké chvilky si domácí vytrpěli hned zkraje třetí třetiny při oslabení, ale Žurek držel šance domácích na body. Nevyzrál na něj ani ve 45. minutě Měch, jenž na něj uháněl zcela osamocený. Zápas víceméně bez šancí směřoval pomalu do zaslouženého prodloužení, to ale hosté nepřipustili. V 56. minutě v přesilovce hosté dokonale vyšachovali obranu Břeclavi a volný kapitán Opavy Pavelek u tyče neměl problém doklepnout puk za Žurka. V tom momentě se Opava zatáhla a jala se betonovat a vyhazovat puky přes všechny čáry. I přes mohutné povzbuzování publika už se Břeclavi srovnat nepodařilo, a tak po prohře 1:2 vyšla popáté bodově naprázdno.

Michal Konečný (HC Břeclav): „Budu se opakovat, ale nemám klukům v zápase co vytknout. Bojovali až do konce. Snad jen ty nevyužité přesilovky nás musí mrzet, jelikož ty rozhodují utkání, což se potvrdilo. Podržel nás i brankář Žurek, který chytal po delší době. Na jeden vstřelený gól doma ale nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Bohužel, kluci teď hrají to, na co v této těžké situaci mají, ale s každou prohrou jde jejich výkon ještě více dolů, to je jasné.“

Karel Suchánek (HC Opava): „Nějak nás nepřekvapilo, že Břeclav proti nám nasadila Žurka. dělá to tak vždy. Žurek je totiž náš odchovanec, a tak má o motivaci postaráno. Nás ale podržel brankář Filip Šindelář, nejen při nájezdu domácích. Zaslouženě jsme si připsali vítězství. Dobře jsme si uvědomovali, že pokud chceme do první šestky v tabulce, musíme vyhrát. Hráči zvládli zápas dobře po taktické stránce, domácí jsme do vážnějších šancí nepouštěli a naše trpělivost slavila nakonec úspěch.“

HC Břeclav – HC Slezan Opava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 14. Špaček (Šápik) – 20. Kukol (Grofek, Tichý), 56. Pavelek (Vitásek)

Vyloučení: 6:7, navíc Rajnoha (BV) OT 10 minut