I Chvátal ale ještě jednou ve druhé třetině kapituloval, a tak odjeli břeclavští hokejisté po prohře 3:5 na jih Moravy s prázdnou. O reparát se pokusí ve středu doma proti Technice Brno.

Utkání začali břeclavští hokejisté lépe, když Kuriál dokázal potrestat vyloučení Částečky a v početní výhodě změnil bezbrankový stav. Po inkasované brance domácí ožili a pokoušeli se o vyrovnání. Za dvě minuty se jim to podařilo. Po přihrávce Rozuma vyrovnal Kopáč.
Vyrovnávací branka domácí družinu Michala Piskoře nakopla a o minutu později chybělo opět málo k překonání Žurka, který dostal po delší době opět šanci chytat místo Chvátala. Při stejném počtu hráčů na ledě viděli tři stovky diváků vyrovnanou hru. První třetina tak skončila po jedné brance na každé straně.

Druhou dvacetiminutovku začali domácí určitě tak, jak si představovali. Ve 22. minutě si za obránce nabruslil na modrou Kotásek, který zpracoval přihrávku Kudláčka a tváři v tvář nedal Žurkovi šanci. Zdaleka to však nebyla jediná hezká akce, protože v prostředním dějství se s brankami roztrhl pytel. O minutu později totiž druhou přesilovku využil střelou od modré pod víko Škápik a bylo srovnáno. Radost skupince hostujících fanoušků udělal v polovině 27. minuty Lukáš Konečný, který vrátil na břeclavskou lavičku vedení.

Slepené góly
Frýdecko-místečtí se však s takovým výsledkem nehodlali nijak smířit. Ve 33. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách a jak se ukázalo, více místa vyhovovalo spíše domácím. Konkrétně Řehákovi, který nejprve srovnal na 3:3 a jen o necelou půl minutu později předvedli ukázkovou bratrskou souhru Sluštíkové. Jan našel Ondřeje a ten ve vlastním oslabení poslal domácí do vedení. Po této brance opustil své brankoviště Žurek a jeho místo zaujal Jaroslav Chvátal.
„Pro Petra Žurka to byl docela smolný zápas. V první třetině nás podržel, ale ve druhé na něj dlouho nešla střela, a když už ano, tak z toho byl gól. Po čtvrté slepené brance jsem Petra vystřídal za Jardu Chvátala,“ komentoval brankářskou rošádu břeclavský trenér Pavel Nohel.
Ve 37. minutě byla Břeclav blízko vyrovnání, ale Dalibor Polonyi vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků. Břeclav byla po nevyužití této šance asi hodně rozhozená. Toho využili domácí. Jaroslav Kopáč přihrál za branku Rozumovi, který si vyjel s pukem před Chvátala a zakončil přesně.
Na zdramatizování vývoje utkání měli Lvi celých dvacet minut, ale na paty se jim lepila smůla. S přibývajícím časem se na hokejky svěřenců Pavla Nohela lepila nervozita. Zápas nakonec zvládli hokejisté Frýdku-Místku dotáhnout až do vítězného konce a po závěrečné siréně si mohli do tabulky připsat tři body.

Spokojený byl samozřejmě i trenér domácích Michal Piskoř. „Pro diváka to byl celkem pěkný zápas. Pro nás byl ale velmi těžký, protože jsme momentálně v situaci, kdy lepíme kádr. Polovina kabiny je nemocná a má antibiotika,“ dodal rozmrzele.

Smůla jak hrom
O poznání méně spokojený byl Nohel, ale prohru bral s klidem. „Utkání ve Frýdku jsme měli slušně rozehrané, dvakrát jsme vedli, měli jsme víc ze hry, ale ve druhé třetině jsme si nechali po individuálních chybách nasázet tři branky. I ve třetí třetině jsme měli šance, ale nedokázali jsme proměnit spoustu tutovek. Abych dokumentoval naši smůlu, tak ve druhé minutě si něco s bruslí udělal Sedláček, ve třetí třetině pro stejný problém dohrál i Chomič. Navíc při střele do prázdné branky Štěpán Hrůza nejenže nedal gól, ale ještě navíc trefil Ondru Fiedlera do nosu. Takže zápas dohrával v útoku bek Rajnoha. Abych to shrnul, prostě na co jsme šáhli, to bylo špatně,“ pokrčil rameny.

HC Frýdek-Místek – HC Břeclav 5:3 (1:1, 4:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Kopáč (Rozum), 22. Kotásek (Kudláček), 33. Řehák, 33. O.Sluštík (J.Sluštík), 37. Rozum (Kopáč) - 11. Kuriál (Nedvěd), 26. Škápik (Hrůza, Fiedler), 27. Konečný (Rajnoha)
Vyloučení: 6:6, navíc Kraft (FM) OT 10 minut Využití: 0:2
Rozhodčí: Šutara - Bojda, Mikler
Diváků: 313

Sestavy:

HC Frýdek-Místek: Polonyi - Krutil, Kudláček, Bartek, Kraft, Matzke, Mintěl, Kotásek, Hruzík, Částečka, Rozum, Řehák, Sluštík O., Kopáč, Slovák, Sluštík J.

HC Břeclav: Žurek (od 33. Chvátal) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Špaček, Škápik, Nedvěd - Hrůza, Chomič, Sedláček (C), Matouš, Klimovič, Fiedler, Konečný, Zháňal, Kuriál, Bartoš C.