Hokej, hokej a zase jenom hokej. Od 9. srpna nebude Břeclav minimálně týden žít ničím jiným než nejrychlejším kolektivním sportem planety. Nabídka je opravdu pestrá.

Letní mlhu nad ledem jako první rozvíří český reprezentační výběr do osmnácti let, který si to rozdá zatím přátelsky se stejně starým výběrem Spojených států.

O dva dny později, 11. srpna, již vypukne skutečná oslava hokeje – Memoriál Ivana Hlinky. „Podle odborníků má větší kvalitu než mistrovství světa. Všechny výběry jsou totiž kompletní,“ vysvětlil místopředseda hokejového klubu Zdeněk Petr.

Břeclavská skupina tentokrát uvidí mladé Kanaďany, Švédy a Švýcary. A samozřejmě domácí výběr. Břeclavi byly letos přidělena i místa o medailové umístění, tedy finále a zápas o třetí místo.

„Je ale možné, že pokud bude hrát naše reprezentace třeba o konečné páté místo, tak se jednoduše vymění pořadatelství zápasu o třetí místo s Piešťany,“ upozornil Petr.

Ještě den před finálovým utkáním turnaje budoucích hokejových hvězd, které je na programu 15. srpna, vyjedou na led hráči, kteří mají naopak ty nejlepší sportovní výkony za sebou.

Při příležitosti pětasedmdesátého výročí sehrání vůbec prvního hokejového zápasu v Břeclavi. Logickým krokem bylo uspořádání exhibice výběru bývalých či současných hráčů břeclavského klubu. I výběr soupeře byl pochopitelný. Proti místním se postaví legendy brněnské Komety, za kterou na led vyjede třeba i trenér Svatopluk Číhal.

„Ono by se to správně mělo odehrát na začátku roku, abychom byli přesní. Zvažovali jsme tedy, jestli to hrát v únoru, nebo až teď. Ale uprostřed sezony bychom určitě všechny nesehnali a rozhodli jsme se pro tento termín,“ objasnil Petr.

Ani po skončení mládežnického turnaje si Břeclavané od puku a osobních soubojů stejně neodpočinou.

Srovnání české a rakouské hokejové školy se nepoštěstí vidět každý den. Ten jediný přijde na řadu v neděli 16. srpna a půjde o přípravný zápas mezi extraligovou Kometou a špičkovým vídeňským klubem Capitals.

Podle slov vedení břeclavského klubu měli Brňané zájem sehrát v Břeclavi o jeden zápas víc. V nabité termínové listině se však vhodné okénko nenašlo.
Od poloviny srpna se vše vrátí do domácích kolejí a na programu budou přípravné zápasy domácího týmu. Ten první bude s Trnavou, v neděli 23. srpna pak přijde na řadu předsezónní derby s Hodonínem.

Čemu se vedení klubu věnuje v poslední době velmi intenzivně, je strategie pro přilákání mladých hráčů. Klub proto chystá ofenzívu na všech frontách, sám sebe staví do role vychovatele a zachránce dětí před nezdravým životním stylem.

Ve spoustě věcí jde rozhodně naproti. Také rodičům, které se snaží přesvědčit, že hokej není drahým sportem. Až do konce roku si mladí bruslaři (a také bruslařky) mohou od klubu bezplatně půjčit výstroj. Pokud je hokej nechytí, žádnou finanční újmu rodina nepocítí.