Ačkoliv v závěrečném dějství tlačili, vlastní nedisciplinovaností se připravili o tlak. Nakonec jim nepomohlo ani odvolání brankáře. A když ani Břeclav nevyužila své nájezdy do otevřené obrany soupeře, zůstalo skóre na ukazateli na konečných 3:2 pro domácí. Díky třem bodům se břeclavští hokejisté posunuli na šesté místo v tabulce.

Pelhřimov byl sice před zápasem jen o skóre za Břeclaví, přijel však na Jih Moravy jen s torzem kádru. Po ledě tak kromě brankáře kroužilo jen třináct hráčů do pole. Početní přesila se však v zápase nijak neprojevila. Kdo čekal debakl hostů, musel být zklamaný.

„Soupeř sice přijel jen s necelými dvěma pětkami, ale ti nejzkušenější hráči tam byli. Nebyli to žádní nazdárkové a pořádně nás potrápili. Nám chyběl zdravý respekt ze soupeře, možná jsme je podcenili. Tím ale nechci snižovat kvality soupeře, hrál výborně,“ vysekl poklonu domácí trenér Michal Konečný výběru Martina Melouna.

Zápas začal dvěma přesilovkami domácích. První výhodu ještě nevyužili, ale hosté hrající pod tlakem už druhé oslabení neubránili. Beneš si najel mezi kruhy, efektní zadovkou ještě na Ondřeje Bartoše, který už dorážel do prázdné branky. Zaskočení hosté se k první pořádné střele dostali až v 10. minutě. Jedovatou střelu Votápka Chvátal vytěsnil nad bránu.

Břeclav začala hrát na kompletní čtyři útoky, zatímco hosté z Vysočiny točily jen tři lajny. Přitom někteří obránci museli hrát v útoku. Taktiku ale hostující trenér naordinoval torzu svého týmu skvělou a přinutil Břeclav stáhnout hru jen na tři útoky. „Chtěli jsme co nejdéle hrát na všechny čtyři útoky, ale na Pelhřimov to vůbec neplatilo. Museli jsme to změnit, dostávali se čím dál více k brance,“ popsal změny v taktice domácích Konečný. Toho mohla potěšit ve zbytku první třetiny jen bomba Dlapy, která skoro přepůlila tyčku Dolejšovy branky.

Druhá část přinesla pro necelých 250 diváků nepříliš pohledný hokej. Domácí se přizpůsobili pomalému tempu Pelhřimova a hrálo se hlavně ve středním pásmu. Přihlížející vytrhl z letargie až druhý gól domácích. Ve 27. minutě Radek Zháňal přehodil ležícího Dolejše a bylo to o dvě branky. Ještě ani nestačily utichnout oslavné chorály a diváci už jásali znovu. To hostující brankář propustil střelu Marka Dory z rohu kluziště. „Třetinu jsme začali dobře, přesně jak jsme chtěli. Za stavu tři nula kluci přestali hrát. Polevili jsme, ale soupeři to nevzdali, drželi se na puku a my jsme kolem nich létali. Nehráli jsme to, co v minulém utkání,“ měl výhrady ke hře Lvů zkušený kouč, který už v Břeclavi pracuje osm let.

Narážel na to, že ve vlastní přesilovce Lvi inkasovali, když chytře vystřídal Martin Hadrava a mimo dosah obránců se řítil na chvátala. Toho pokořil střelou do protipohybu. Částečně mu tak pokazil oslavu čtyřiadvacátých narozenin. Ještě hůř domácímu brankáři bylo, když hned zkraje třetího dějství dostal druhý gól. Kubát na něj nahodil puk a z dorážky ho kotouč šťastně přeletěl. Najednou byli hosté v laufu.

Pokud nehrál Pelhřimov v oslabení, tlačil, co mu síly stačily. Ve třetí části se však sám fauly připravoval o trvalejší tlak. Jak se ale blížil konec zápasu, čím dál více hosté zapomínali na zadní vrátka. Domácí však své šance neproměnili. Sám na Dolejše uháněl Kurial, ale už neměl síly a zvolil střelu příklepem. Dolejš mu radost pokazil, stejně jako o pár minut později dvojici Zháňal-Popolanský. V poslední minutě navíc Pelhřimov odvolal brankáře a zkoušel to v šesti, Břeclav si ale hubený náskok pohlídala.

„Klukům jsem poděkoval, že to nakonec ubojovali, ale bylo to o fous. I my jsme ale mohli rozhodnout mnohem dříve, ale udělali jsme z toho nervák. Hlavní jsou tři body, které nás posunou v tabulce nahoru. Je ale vidět, že každý zápas je jiný,“ dodal Konečný.

HC Lvi Břeclav – Spartak Pelhřimov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Bartoš O. (Beneš), 27. Zháňal (Barus), 28. Dora – 38. Hadrava (Plch), 42. Kubát (Martínek)
Vyloučení: 5:8, navíc Rašner OT 10minut Využití: 1:0 V oslabení: 0:1
Diváků: 245
Rozhodčí: Mech – Lošťák, Maťašovský
Poměr střel: 49:31
Nejčastěji střílející hráč BV: Barus 8, Zháňal 6
Sestavy:
HC Lvi Břeclav: Chvátal – Dora (A), Latner, Dlapa, Směřička, Novák, Nekoranec, Lysoň – Beneš, Kurial (A), Bartoš O. – Zháňal, Barus M. ©, Popolanský – Bolfík, Papp, Vlašic – Bartoš C., Lechner
Spartak Pelhřimov: Dolejš – Zelený, Rašner, Plch, Kasalý, Pour, Martínek, Tecl ©, Hrbatý, Kubát (A), Hadrava, Zadražil, Votápek, Hubata