. Lvi, oslabení hned o čtyři útočníky základní sestavy, však v posledních dvou minutách odvolali brankáře a v přesilovce se štěstím vyrovnali na 2:2. Prodloužení ale začali znovu v oslabení. V jeho poslední sekundě přišli o bonusový bod. Ten připadl po střele Sedláčka Technice.

Začátek hodovního utkání Lvům nevyšel. Ve 4. minutě se sice ubránili oslabení, ale hned po něm proměnil učebnicový únik dva na jednoho exbřeclavský Gabriška ve vedoucí branku Techniky. Ta měla ze začátku více ze hry, ale ani další dvě přesilovky hostů k další korekci skóre nevedly. Jednobrankové vedení techniky vydrželo i po nařízeném trestném střílení. Po faulu na Směřičku, který se při pádu poranil, odjela samostatný nájezd nová akvizice Lvů Aleš Staněk. Jeho blafák ale Jirkův přečetl a vyrazil. Břeclav vůbec spoléhala proti sehranějšímu soupeři na brejky a postupně vyrovnala hru. Z úniků ale neuspěl ani Papp, ani Beneš.

Slovenský dravec v modrožlutém dresu se neprosadil ani na začátku druhé části, kdy mohl využít chybné rozehrávky brněnského brankáře. Na druhé straně se zaskvěl Chvátal proti Rajnohovy a Bělohlávkovi. Vyrovnání přišlo v polovině zápasu. Lechner našel zpoza branky Baláta, který zvedl puk pod víko. Radost však domácím příznivcům vydržela jen dvě minuty. V útočném snažení zapomněli na zadní vrátka. Těmi ujel Kamil Rajnoha a vykoupal Chvátala ukázkovým blafákem.

Technika svou nedisciplinovaností dala Lvům několik možností přesilových her, jednu dokonce pět na tři. Početní výhody ale svěřencům trenérů Konečného s Barusem vůbec nešly. Naopak na druhé straně mohl rozhodnout znovu brněnský Rajnoha, který orazítkoval tyč. Mrzelo ho o to víc, že v posledních dvou minutách jeho spoluhráči netrefili prázdnou branku. V té chvíli už byl Chvátal na střídačce a Břeclav hrála v šesti. V mele před Jirkůvem došoupal puk pod padajícím hráčem do branky Beneš a muselo se prodlužovat.

„Vyrovnávacímu gólu předcházela situace, kdy jsme netrefili prázdnou bránu. Vzápětí šli domácí v šesti do protiútoku a spadlo to tam,“ přiblížil rozhodující okamžik trenér Techniky Brno Roman Kaňkovský.

V nastavení dostala možnost početní převahy i Technika. Břeclavská trojice odjezdila bez vystřídání celé oslabení, nebylo kdy vystřídat, Chvátal byl v jednom kole. Na samotném konci oslabení dal vítězný gól exbřeclavský Jiří Sedláček. Namířil přesně mezi betony a vyšlo to.

Brňané tak sice získali dva body za výhru 2:3, ale úplně spokojení po zápase nebyli. „Každé vítězství je cenné. Myslím ale, že po tomto zápase i sami hráči cítí, že to vítězství není úplně takové, jak bychom si představovali. Tím určitě nechci snižovat výkon Břeclavi, oni hráli bojovný a obětavý hokej. Z naší strany to bohužel bylo příliš komplikované, trápili jsme se,“ hodnotí rozpoložení týmu hlavní kouč Brňanů.

Michal Konečný své svěřence musel po zápase pochválit a poděkovat jim. „Takto by měl zápas vypadat. V první třetině to sice ještě nebylo ono, ale ve druhé už jsme je začali přehrávat. I bez těch čtyř hráčů se nám dařily úniky, jeli jsme snad čtyřikrát sami na brankáře, a to musíme proměňovat. Kluci to ale odbojovali, dřeli do posledního dechu. Nakonec nám risk s odvoláním brankáře vyšel. Škoda, že jsme to nedotáhli k nájezdům, byl jsem přesvědčený, že bychom je vyhráli,“ dodal kouč Lvů, který doufá, že těžké soupeře už má jeho tým za sebou.

HC Lvi Břeclav – VSK Technika Brno 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Balát (Lechner), 59. Beneš (Dora, Staněk) – 5. Gabriška (Česnek), 33. Rajnoha (Habrovec), 62. Sedláček (Strýček, Úlehla)

Vyloučení: 8:10 Využití: 1:0

Rozhodčí: Z.Pokorný – L.Klouda a T.Samuel