Přerov - /FOTOGLERIE/ Důležité tři body v boji za záchranou druhé ligy vybojovali břeclavští hokejisté na ledě Přerova. Rozhodující branku dal čtyři minuty před koncem Barák, domácí stihli již jen snížit na 4:3.

28.1.2009 1

Přerovští hokejisté doma podlehli hráčům Břeclavi.Foto: DENÍK/David Klein

Utkání začalo zostra, hned po dvaceti sekundách musel řešit Chvátal závar před svou bránou, ale dorážkám odolal. Udeřilo ale na druhé straně. Od úvodního hvizdu uběhla jen minuta a půl a síť za přerovským brankářem Krejčím se rozvlnila poprvé. Zaváhání přerovské obrany poprvé využil Štěpán Hrůza – 0:1. První branka ale naopak nakopla domácí mužstvo hnané osmistovkami fanoušků.

V 5. minutě Chvátal neudržel skákající kotouč a nejproduktivnější hráč Zubrů Sprušil byl dostatečně důrazný při dorážce – 1:1. Hned o minutu později musel Chvátal hasit další nebezpečnou šanci Hanáků, ale vytáhl bravurní zákrok lapačkou a šance Martináka na vedoucí branku tak pohasla. Po zbytek první třetiny byl Přerov hokejovější, Břeclavi se kombinační hra nedařila. Přerovští toho ale ku svému prospěchu nevyužili a tak se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

Stejně jako začátek utkání, i úvodní minuty prostřední třetiny domácí zaspali. Obrana Zubrů vyprodukovala po 24 sekundách hry další hrubku, kterou zakončil po samostatném úniku zakončeném blafákem Igor Čikl – 1:2. Ten samý hráč byl o pár minut později vyloučen, ale Břeclav se v oslabení ubránila. Bylo to ovšem málo platné, když ve 27. minutě ujelo přerovské duo Martinák – Hanák a druhý jmenovaný zakončoval přesně - 2:2.

Ve 31. minutě hasil Chvátal šanci nové přerovské posily Kohúta až na brankové čáře, kde ukryl puk do lapačky. Břeclav se v dalších minutách obrnila ve středním pásmu, s čímž si Přerovští dlouho nevěděli rady. A tak přišel trest, ve 37. minutě si vzal puk Prachař a při hledání vhodné střelecké pozice byl úspěšný – 2:3. Snaha Břeclavi se až do konce třetiny soustředila na vyhazování puků, Lvi chtěli udržet důležitý jednogólový náskok do závěrečného dějství.

Na úvod třetí třetiny už si dali domácí pozor a žádný bleskový gól se nekonal. Obrovskou šanci na srovnání poskytli Břeclavští soupeři ve 46. minutě, kdy byli v krátkém sledu za sebou vyloučeni Barák a Karný. Minutu a půl dlouho přesilovku však Zubři nevyužili, jediná vážnější střela Ryšánka si nenašla cestu mezi tři tyče. V dalších minutách se hrálo dlouho bez přerušení, čemuž pomáhal i rozhodčí tolerováním zákroků hraničících s faulem.

Ve chvíli, kdy se Přerov chystal na závěrečný nápor ve snaze vyrovnat, dostali domácí navíc výhodu přesilovky. Tato výhoda se jim ovšem stala osudnou, když v 56. minutě Barák ujel přerovské obraně a svůj nájezd zakončil přesnou trefou ve vlastním oslabení – 2:4. Využil tak už třetí zaváhání obrany Zubrů. V 58. minutě si vyžádali domácí oddechový čas. Hra vabank se jim ale skoro nevyplatila, když do otevřené obrany mířil aktivní Prachař, ale branku Krejčího minul. Nakonec se Zubři dočkali třetí branky, tu ale vstřelil Martinák až pět sekund před závěrečnou sirénou a upravil tak konečné skóre na 3:4. Břeclav si tak po využití chyb soupeře odváží cenné tři body.

HC Zubr Přerov – HC Břeclav 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Sprušil (Faltýnek, Kočara), 27. Hanák (Martinák, Novák), 60. Martinák (Kohút) - 2. Hrůza (Pazdera), 21. Čikl (Pazdera), 37. Prachař (Karný, Nohel), 56. Barák (Hrůza)

Vyloučení: 1:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1

Diváci: 850

Rozhodčí: Krenželok - Adamec, Štěpán

Sestavy:

HC Zubr Přerov: Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Vlček, Novák, Ryšánek, Prinke, Halouska - Kočara, Menšík, Sprušil - Martinák, Staša, Hanák - Korčák, Kolář, Kohút - Kupec

HC Břeclav: Chvátal - Pazdera, Konta, Laga, Popela, Macháček , Novák, Strýček, Koš - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Kurial, Veselský - Kroupa

Autor: Martin Daneš

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Pomocní skladníci Pomocní skladníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: První kontakt: telefonicky , , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou., , Místo výkonu práce: Průmyslová 1508, Pohořelice, okr. Brno-venkov. Pracoviště: Start insurance s.r.o. - 01, Průmyslová, č.p. 1508, 691 23 Pohořelice. Informace: Petra Polkorabová, +420 773 575 730. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 500 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6500 kč, mzda max. 7000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 2.7.2018/ Zaměstnavatele kontaktujte telefonicky na čísle: 607 993 834, Richard Zemánek. Místo výkonu práce MIKULOV. Prac. doba v odpoledních hodinách, dle domluvy. Jedná se úklid kancelářských prostor.. Pracoviště: Zetrade s.r.o., Hřbitovní, č.p. 1615, 690 03 Břeclav 3. Informace: Richard Zemánek, +420 607 993 834. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha jeřábů 27 000 Kč Obsluha jeřábů, zdvihacích a podobných manipulačních zařízení EXPEDIENT/ MANIPULANT. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 7.9.2018/základní vzdělání/vyučen. Praxe s obsluhou mostového jeřábu je výhodou. Školení vazače břemen a jeřábníka je výhodou, oprávnění na VZV je výhodou. , Náplň práce: manipulace s ocelovými díly pomocí mostového jeřábu a vysokozdvižného vozíku, nakládka ocelových dílů do kamionů a kontejnerů, balení výrobků, montáž jednoduchých komponentů. , Pečlivost, aktivní přístup k práci, udržování pořádku na pracovišti. , Pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování přechod na dobu neurčitou., Osobní návštěvu nutno dohodnout předem na tel. 606 684 624. Životopisy zasílejte na uvedený email.. Pracoviště: Signum spol. s r.o., Nádražní, č.p. 32, 693 01 Hustopeče u Brna. Informace: Lukáš Kapitán, +420 519 811 110. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 19 500 Kč Pomocní pracovníci ve výrobě DĚLNÍK/CE V GUMÁRENSKÉ VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 26500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 7.9.2018/ Sjednejte si telefonicky schůzku na čísle 775 708 639 (v pracovní době od 9 do 15 hodin) nebo zasílejte své životopisy emailem: vaclavn@primasil.com, Znalost angličtiny výhodou. Stanovený rozsah hrubé mzdy platí pro základní pracovní dobu bez přesčasů, možnost dalšího zvýšení výdělku prací přesčas. Možnost profesního růstu a rámci kariérního řádu firmy. Stravenky 100 Kč denně, max. 2200 Kč/měs.. Pracoviště: Primasil s.r.o., Gagarinova, č.p. 1239, 692 01 Mikulov na Moravě. Informace: Václav Novotný, +420 518 324 228,775 708 639.

Lvi v krajské premiéře podlehli v prodloužení nováčkovi z Březiny

Břeclav smetla Velkou Bíteš

Občerstvení u fotbalu? V Břeclavi klobása, v Křižanovicích uzené maso

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.