Utkání začalo zostra, hned po dvaceti sekundách musel řešit Chvátal závar před svou bránou, ale dorážkám odolal. Udeřilo ale na druhé straně. Od úvodního hvizdu uběhla jen minuta a půl a síť za přerovským brankářem Krejčím se rozvlnila poprvé. Zaváhání přerovské obrany poprvé využil Štěpán Hrůza – 0:1. První branka ale naopak nakopla domácí mužstvo hnané osmistovkami fanoušků.

V 5. minutě Chvátal neudržel skákající kotouč a nejproduktivnější hráč Zubrů Sprušil byl dostatečně důrazný při dorážce – 1:1. Hned o minutu později musel Chvátal hasit další nebezpečnou šanci Hanáků, ale vytáhl bravurní zákrok lapačkou a šance Martináka na vedoucí branku tak pohasla. Po zbytek první třetiny byl Přerov hokejovější, Břeclavi se kombinační hra nedařila. Přerovští toho ale ku svému prospěchu nevyužili a tak se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

Stejně jako začátek utkání, i úvodní minuty prostřední třetiny domácí zaspali. Obrana Zubrů vyprodukovala po 24 sekundách hry další hrubku, kterou zakončil po samostatném úniku zakončeném blafákem Igor Čikl – 1:2. Ten samý hráč byl o pár minut později vyloučen, ale Břeclav se v oslabení ubránila. Bylo to ovšem málo platné, když ve 27. minutě ujelo přerovské duo Martinák – Hanák a druhý jmenovaný zakončoval přesně - 2:2.

Ve 31. minutě hasil Chvátal šanci nové přerovské posily Kohúta až na brankové čáře, kde ukryl puk do lapačky. Břeclav se v dalších minutách obrnila ve středním pásmu, s čímž si Přerovští dlouho nevěděli rady. A tak přišel trest, ve 37. minutě si vzal puk Prachař a při hledání vhodné střelecké pozice byl úspěšný – 2:3. Snaha Břeclavi se až do konce třetiny soustředila na vyhazování puků, Lvi chtěli udržet důležitý jednogólový náskok do závěrečného dějství.

Na úvod třetí třetiny už si dali domácí pozor a žádný bleskový gól se nekonal. Obrovskou šanci na srovnání poskytli Břeclavští soupeři ve 46. minutě, kdy byli v krátkém sledu za sebou vyloučeni Barák a Karný. Minutu a půl dlouho přesilovku však Zubři nevyužili, jediná vážnější střela Ryšánka si nenašla cestu mezi tři tyče. V dalších minutách se hrálo dlouho bez přerušení, čemuž pomáhal i rozhodčí tolerováním zákroků hraničících s faulem.

Ve chvíli, kdy se Přerov chystal na závěrečný nápor ve snaze vyrovnat, dostali domácí navíc výhodu přesilovky. Tato výhoda se jim ovšem stala osudnou, když v 56. minutě Barák ujel přerovské obraně a svůj nájezd zakončil přesnou trefou ve vlastním oslabení – 2:4. Využil tak už třetí zaváhání obrany Zubrů. V 58. minutě si vyžádali domácí oddechový čas. Hra vabank se jim ale skoro nevyplatila, když do otevřené obrany mířil aktivní Prachař, ale branku Krejčího minul. Nakonec se Zubři dočkali třetí branky, tu ale vstřelil Martinák až pět sekund před závěrečnou sirénou a upravil tak konečné skóre na 3:4. Břeclav si tak po využití chyb soupeře odváží cenné tři body.

HC Zubr Přerov – HC Břeclav 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Sprušil (Faltýnek, Kočara), 27. Hanák (Martinák, Novák), 60. Martinák (Kohút) - 2. Hrůza (Pazdera), 21. Čikl (Pazdera), 37. Prachař (Karný, Nohel), 56. Barák (Hrůza)

Vyloučení: 1:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1

Diváci: 850

Rozhodčí: Krenželok - Adamec, Štěpán

Sestavy:

HC Zubr Přerov: Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Vlček, Novák, Ryšánek, Prinke, Halouska - Kočara, Menšík, Sprušil - Martinák, Staša, Hanák - Korčák, Kolář, Kohút - Kupec

HC Břeclav: Chvátal - Pazdera, Konta, Laga, Popela, Macháček , Novák, Strýček, Koš - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Kurial, Veselský - Kroupa