Břeclavané od konce prvního dějství vedli zásluhou Jakuba Nováka, ve druhé části přidali přesilovkové trefy Maša a nová tvář Procházka. Na 4:0 pak zvyšoval v poslední dvacetiminutovce další nováček Záborský, dokonce ve vlastním oslabení. Šurý kapituloval až čtyři minuty před koncem po teči Jánského.

Už od začátku utkání měli Břeclavané velký tlak a nepouštěli Moravské Budějovice do své třetiny. Jejich rozjezd ale zbrzdila venkovní bouřka a s ní spojený výpadek elektřiny. Utkání bylo na chvíli přerušené a s ním se rozplynul i drtivý tlak Lvů. Po několika minutách se na zimním stadionu v Třebíči začalo znovu svítit, a tak se hrálo dál. První branky se ale stovka diváků dočkala až minut před koncem první třetiny, kdy se z mezikruží trefil Jakub Novák.

Na začátku druhé třetiny se dočkali „domácí" první přesilovky. Podražení brankáře Šurého ale Žihadla nepotrestala. Zato Břeclavi přesilovky šly. Vyloučení Kovalského využil po mele před bránou premiérovou brankou v břeclavském dresu Tomáš Procházka. A scénář se opakoval ještě jednou. Moravské Budějovice nevyužily početní výhody po vyloučení Bolfíka, zato třetí přesilovku Lvi neměli problém využít. Bartákův trest utnul po přihrávce Šidáka Libor Maša.

Na čtvrtou branku Břeclavi nemuseli diváci čekat dlouho. Stačily dvě minuty třetí třetiny. Břeclavané sice hráli v oslabení po vyloučení Korvase, přesto využil hrubku domácí defenzivy nováček v dresu Břeclavi Matúš Záborský. Poslední slovo si ovšem vzali Moravskobudějo­vičtí. Čtyři minuty před koncem pokazili Šurému čisté konto. Latnerovu střelu tečoval za jeho záda Jánský. Tím stanovil konečný výsledek na 4:1 pro Břeclav. Ta si tak připsala třetí výhru v přípravě.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Od začátku jsme byli jasně lepším mužstvem. Tak si představuju dobrý přístup k zápasu a boj o místo v sestavě. Dal jsem volno Gabriškovi, Kuriálovi, Piskořovi a Průdkovi, ale i noví hráči na zkoušku se jeví dobře. V útoku bude velký přetlak a bude pro mě těžké vybírat. A možná si tu nechám víc útočníků, sezona je dlouhá. Výborně zachytal Šurý, který dostal gól až v závěru a výborně hrála druhá lajna Kuby Nováka, Procházky a Zháňala. Matúš Záborský je slovenský útočník, mladší bratr Tomáše Záborského, který hraje za Omsk. Matúš hrál loni za juniorku Trenčína, letos neuspěl na testech ve Znojmě. Je odchovanec Dukly Trenčín, ročník 1993, ale jeví se hodně dobře. Tomáše Blahu (ročník 1990 – pozn.red.) zase můžou znát fanoušci z útoku Techniky Brno."

HC Moravské Budějovice 2005 – HC LVI Břeclav 1:4

(0:2, 0:1, 1:1) – hráno v Třebíči

Branky a nahrávky: 56. Jánský (Latner) – 19. Novák Jak. (Zháňal), 28. Procházka (Zháňal, Novák Jak.), 37. Máša (Šidák), 43. Záborský
Vyloučení: 4:3 Využití: 0:2 V oslabení: 0:1
Diváků: 100
Sestava Břeclavi: Šurý – Dora, Šidák – Nekoranec, Novák Jiří – Korvas, Kovář – Strapina, Höss – Popolanský, Bolfík, Maša – Zháňal, Novák Jakub, Procházka – Bartoš, Bláha, Záborský – Lechner