Od začátku utkání se hrál velice rychlý a z obou stran útočný hokej. Hned ve 4. minutě si domácí proti favorizovanému soupeři vyzkoušeli první oslabení, které ubránili. Chvíli na to si zahráli také přesilovku, ve které se po nahrávce Čikla prokličkoval až před branku Zapletal a krásným gólem zavěsil - 1:0. Odpověď Drtičů přišla velmi rychle, po asistenci Juráska se z dorážky trefil Tomáš Vrba – 1:1.

Od tohoto okamžiku byl stadion plný fanoušků hostí povzbuzujících Drtiče- Ti si dokázali vytvořit řadu šancí, které ale Žurek s přehledem likvidoval. Na konci 13. minuty se hlučně projevil také břeclavský kotel. Igor Čikl sebral šikovně puk hostující obraně, ale nedokázal si s ním poradit. Nakonec zůstal kotouč na malou chvíli před téměř odkrytou klecí a Jakub Barák v čase 13:06 pohodlně skóroval. – 2:1.

Do konce první třetiny se Lvům naskytla ještě jedna přesilovka, ve které však Drtiče nedokázali dostat pod tlak. V polovině 20. minuty byl za faul kolenem potrestán Ondřej Nedvěd, hosté ale už do konce první dvacetiminutovky nezahrozili, zato břeclavský Čikl vyzkoušel i v oslabení pozornost hostujícího Holeše.
Do druhé třetiny vstoupili domácí pokračujícím oslabením, které ale s přehledem zvládli. V následujících čtyřech minutách musel Žurek několikrát zasahovat proti výpadu hostů k území Lvů.

Ve 25. minutě nápaditě objel branku domácí Skokan, beton Holeše však stál v cestě gólovému úspěchu. O chvíli později byl za hákování vyloučen autor první břeclavské branky Jiří Zapletal a domácí čelili velkému tlaku Drtičů, ve kterém se zaskvěl brankář Žurek krásným zákrokem lapačkou. Následovaly šance na obou stranách a také faul na Prachaře, za který sudí nařídil trestné střílení.

Sám postižený ho úspěšně v čase 30:41 střelou nad lapačku Holeše proměnil – 3:1. Drtiči se vehementně snažili o korekci výsledku a Žurek vleže likvidoval jejich opětovné dorážky. Tyto situace už roztleskaly většinu břeclavských fanoušků. Druhá desetiminutovka prostředního dějství pak již branku nepřinesla. Ač byly k vidění přesilovky na obou stranách, týmy z nich vyšly gólově naprázdno.


Dva slepené góly ze začátku třetí třetiny vrátily Hodonín do zápasu. Nejprve trefu Šimečka od modré usměrnil do branky Haring a o dvě minuty později vyrovnal po asistenci Hollého nejproduktivnější hráč Hodonína Vaškovič – 3:3.

Tehdy se doufaje v obrat zápasu hlasitě ozýval pro změnu hodonínský kotel. Domácí kouč Prachař vyburcoval při time-outu hráče k soustředěnému výkonu a po opětovných šancích na obou stranách se nakonec skóre na světelné tabuli měnilo ve prospěch Lvů, když se po asistenci Pelána a Procházky v čase 50:23 opět trefil Tomáš Prachař – 4:3.

Za pár okamžiků následovala hromadná bitka, kdy hosté neudrželi nervy na uzdě a rváči se poroučeli na trestnou lavici a hostující Korotvička přímo pod sprchy. Nabídnutou přesilovkou nepohrdl aktivní Tomáš Prachař a dovršil tak v čase 51:36 svůj hattrick – 5:3. Hostům se utkání nakonec ještě podařilo zdramatizovat, když se tři minuty před koncem utkání trefil podruhé Tomáš – 5:4.

Závěrečná power-play ze strany Hodonína už branku nepřinesla a tak si Lvi i jejich fanoušci mohli pořádně užít radost z vítězství. Další utkání sehrají Břeclavští v sobotu v 17 hodin na ledě Valašského Meziříčí.

HC Břeclav – SHK Hodonín 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Zapletal (Čikl, Barák), 14. Barák (Čikl, Klimovič), 31. Prachař z trestného střílení, 51. Prachař (Pelán, Procházka), 52. Prachař (Pelán, Strýček) - 8. Vrba (Jurásek), 42. Haring (Šimeček), 44. Vaškovič (Hollý), 57. Vrba (Vaškovič)
Rozhodčí: Pokorný - Humpolíček, Musil
Vyloučení: 8:7, navíc Procházka (BV) OT 10 minut - Korotvička trest ve hře a Holeš (oba HOD) OT 10 minut
Využití: 4:0
Diváků: 1041
Poměr střel: 38:52
Nejčastěji střílející hráč BV: Lattner, Čikl a Skokan po 5

Sestavy:

Břeclav:
Žurek - Procházka, Nedvěd, Lattner, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Kos - Prachař, Karný, Pelán, Čikl, Barák, Klimovič, Kuriál, Nekvasil, Skokan.
Hodonín:
Holeš - Komárek, Krajčík, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba, Holusa, Korotvička, Hoza, Harnig, Holly, Vaškovič, Špok, Kuba, Hrtús.

Jana Vališová