Ten však stihl třemi brankami do druhé sirény vývoj utkání otočit, čemuž „napomohlo“ i vyloučení Chvátala a Paška do konce utkání. Břeclav sice stihla ještě srovnat na 3:3, ale na branku Sluštíka v dalším oslabení šest minut před koncem utkání už odpověď nenašla. Zrodila se tak první, notně smolná, prohra Lvů v nové sezóně.

Lvi do utkání vstoupili pasivněji, a to i přesto, že už ve třetí minutě hráli přesilovku. V té naopak zahrozili právě domácí, Chvátala ale nepřekonali. Po několika domácích šancích přišla na řadu Břeclav a jednu ze svých prvních šancí přetavila v úvodní branku. Jejím autorem byl Ondřej Fiedler, jemuž branku připravili Štěpán Hrůza a Radek Zháňal, jenž nastoupil k prvnímu mistrovskému utkání v mužské kategorii a hned v první formaci. To bylo však na delší dobu ze strany Břeclavi vše, jelikož se musela bránit dvěma oslabením. Do konce sirény už ale brankáři za svá záda kotouč nepustili.

Vše podstatné se odehrálo ve druhé třetině. Na začátku 24. minuty využil přesilovku Ivan Paško a poslal Lvy do dvoubrankového vedení. Půl minuty poté šel pykat břeclavský Rajnoha a domácí, také v přesilovce, vstřelili kontaktní branku. K vyrovnání se Frýdek dostal ve 27. minutě, na konci pěkné akce byl Slovák – 2:2. Polovina utkání dostala břeclavské hokejisty do varu. Nejprve byl za nesportovní chování vyloučen na deset minut Škápik a ve 30. minutě k němu přibyli v rychlém intervalu i Zapletal a Rajnoha. Domácí nabídnutou výhodou nepohrdli a ve 32. minutě se dostali zásluhou Kolaříka poprvé do vedení. Ihned po této brance putoval do sprch za nesportovní chování Paško a za dvě minuty ho za hození hole následoval Chvátal, kterého musel v hostující brance nahradit Žurek. Pro Břeclav to bylo velmi citelné oslabení, už tak přijela do Frýdku-Místku jen s třemi formacemi. Přes všechna úskalí, které Lvům rozhodčí Smeták předtím přichystal, se utkání ještě jednou dostalo na začátek. Opět rozhodovala početní výhoda, a tentokrát ji dostala Břeclav. Zásluhu na vyrovnání měl zase první útok Břeclavi, jmenovitě Štěpán Hrůza.

Do posledního dějství se mužstva trošku zklidnila. Největší šanci domácích vychytal ve 42. minutě Žurek, jenž se stačil přesunout proti střele Mocka. A i nadále měl co dělat, aby držel naděje Břeclavi na body. O osudu utkání rozhodla 54. minuta a trefa Sluštíka, na kterou Žurek nedosáhl. Místo koncentrovaného tlaku na domácí branku přišlo čtyřminutové vyloučení Fiedlera za hru vysokou holí a s ním zmizela i šance na srovnání. Těsně před koncem utkání ještě mohli diváci sledovat strkanici v domácím brankovišti, která už ale na konečném skóre 4:3 pro domácí Frýdek-Místek nic nezměnila. Hrstka fanoušků Lvů, která vážila dlouhou cestu na sever Moravy, si tak z Víceúčelové sportovní haly odnášela jen pocit bezmoci a vzteku.

HC Frýdek-Místek – HC Břeclav 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Branky: 24. Mocek (O.Sluštík), 27. Slovák (Kolařík, Maliník), 32. Kolařík (Krutil, O.Sluštík), 54. J.Sluštík (Maliník) – 10. Fiedler (Hrůza, Zháňal), 24. Paško (Barták, Svoboda), 37. Hrůza (Zháňal, Dora)
Vyloučení: 7:9, navíc Škápik (BV) OT 10 minut, Paško a Chvátal (oba BV) do konce utkání Využití: 2:2
Diváků: 218
Rozhodčí: M.Smeták – V.Bojda a T.Mikler
HC Frýdek-Místek: Vašíček – Krutil, Mintěl, Hartmann, Kudláček, Matzke, Raszka, Čára, Kolařík, O.Sluštík, Mocek, J.Sluštík, Maliník, Slovák, Kotásek, Štochl, Bartoš, Matysz, Štubňa
HC Břeclav: Chvátal (od 34. Žurek) – Dora ©, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Škápik, Zapletal, Novák J. – Hrůza, Zháňal, Fiedler – Grmela, Bolfík, Klimovič – Barták, Paško, Novák E. – Kuriál