Břeclav svému soupeři dvakrát odskočila na dvě branky, Bobři však pokaždé srovnali krok. Na čtyři branky jim stačilo devětadvacet střel, zatímco nejlepší hráč Bobrů – brankář Vlachýnský – čelil rovné padesátce střeleckých pokusů.

Třicítka fanoušků hostí vážila dlouhou cestu na jih Moravy, aby podpořila své oblíbence a přitom prohloubila družbu s břeclavským fanklubem. Při zápase stály ovšem oba kotle na opačných stranách a bylo se rozhodně na co dívat. Už po 43 vteřinách Břeclav vedla, když stačilo Eriku Novákovi 20 sekund přesilovky nato, aby poprvé překonal hostujícího gólmana. Břeclav si vytvářela neustávající tlak hlavně díky nedisciplinovanosti soupeře, jenž pykal v prvních osmi minutách hned čtyřikrát. V 8. minutě bylo v táboře domácích ještě veseleji, když svůj individuální průnik zakončil střelou po ledě Hrůza – 2:0. Dvoubrankové vedení ovšem na Bobry nestačí, o čemž se v minulosti Lvi několikrát přesvědčili, a platilo to i nyní. V 16. minutě snížil zkušený hostující Robin Bacul poté, co si dorazil vlastní střelu vyraženou Chvátalem. V 18. minutě poté mohlo být vyrovnáno, ale Chvátal vykopl puk betonem mimo brankoviště.

Už ve 23. minutě se ale hosté radovali a opět u toho byl Robin Bacul, který nastoupil k vůbec prvnímu utkání za Bobry po návratu z Polska. Po ukázkové sólové akci v přesilovce zavěsil. Poté přišel obrovský tlak domácích, jenž do konce druhé třetiny zahazovali šanci za šancí. Erik Novák, Paško i Barták ztroskotali na výborně chytajícím Vlachynském. Ten občas sám nevěděl, kde je kotouč, za svá záda ho ale ve druhé části nepustil.

Pověstné štěstí ho opustilo až po změně stran. Ve 43. minutě se v mele na brankovišti nejlépe zorientoval Radek Zháňal, který vstřelil svou první branku mezi muži. Jen o minutu později poté prošla za záda hostujícího brankáře i střela Grmely a Lvi znovu vedli o dvě branky. Ani to však nestačilo. Bobři potřebovali nějaký impuls. Mohla to být boxérská vložka mezi hostujícím Lukášem Baculem a Romanem Bartákem. Domácímu hráči stačila jediná rána, aby Bobra dostal na led, a poté ho zalehl. Hráli však opět převážně domácí, ale odskočit na vyšší náskok se jim nedařilo. Tak přišel trest. Nejprve v přesilovcedostal s pomocí teče za Chvátala puk Kostelňák a v 58. minutě se Robin Bacul radoval z vyrovnání i z hattricku. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se vyfauloval hostující Martiník a obránce Svoboda zanedlouho lehkou střelou od mantinelu zaskočil Vlachýnského. Dva body tak zůstávají na jihu Moravy, jeden si odváží hosté na Valašsko.

Pavel Nohel (HC Břeclav): „Před zápasem bychom dva body brali všema deseti, ale nato, jak byl ten zápas rozehraný, jsou dva body málo a prakticky jsme jeden bod ztratili. Za stavu 2:0 jsme zase přestali hrát a soupeř srovnal. Ani za stavu 4:2 jsme nedokázali odskočit na trojbrankový rozdíl, spálili jsme množství šancí, a to je obrovská škoda. Je to už poněkolikáté, co dostaneme v závěru hloupé góly. Brankář za ně rozhodně nemůže, ale odráželo se jim to prostě přímo do branky.“

HC Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:4p (2:1, 0:1, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Novák E. (Dora), 8. Hrůza (Škápik), 43. Zháňal (Hrůza, Škápik), 44. Grmela, 62. Svoboda – 16. Bacul R. (Vašut, Matějný), 23. Bacul R., 54. Kostelňák (Palík), 58. Bacul R. (Vašut)
Vyloučení: 6:9, navíc Barták (BV) a Bacul L. (VM) 5 + do konce utkání Využití: 2:2
Rozhodčí: Pokorný
Diváků: 500
Poměr střel: 50:29
Nejčastěji střílející hráč BV: Paško a Hrůza po 5
Vývoj utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4
Sestavy:
HC Břeclav: Chvátal – Dora, Rajnoha, Škápik, Svoboda, Nedvěd, Novák J., Konečný J. – Hrůza, Bolfík, Zháňal – Kuriál, Grmela, Fiedler – Barták, Paško, Novák E.
HC Valašské Meziříčí: Vlachýnský – Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Palík, Tatarčík, Varga M., Varga D., Vašut