„Máme to již schválené. Ještě to ale není oficiálně posvěceno z ministerstva. Jde o změny stanov,“ vysvětlil předseda hokejového klubu Dyje Břeclav Luboš Strapina. V novém klubu zřejmě nebude působit na vedoucí pozici, ale bude se věnovat především mládeži. O vedení nového celku ještě rozhodnuto není.
V příští sezoně tak bude mít nový oddíl týmy ve všech věkových kategoriích. Názvy obou klubů, břeclavských Lvů i HC Dyje jsou nyní minulostí. Nový celek bude své zápasy hrát pod jednoduchým názvem HC Břeclav.

Co spojení přinese břeclavskému hokeji? Podle Strapiny jen samé pozitivní věci. „Naše kluby již samozřejmě spolupracovali. Naši junioři nastupovali za Lvy. Pokud ale chceme být v hokeji úspěšní, musí dospělá a mládežnická sekce fungovat v součinnosti. Kvalita mládeže jde ruku v ruce s kvalitou mužského hokeje. Jedná se o spojité nádoby,“ svěřil se se svým názorem Strapina.

Stejný názor na věc má i trenér dospělých Michal Konečný. „Určitě se jedná o dobrou věc. Už jsme využivali jejich juniory k našim zápasům, to ale bylo moc komlikované. Všude jinde to tak funguje. Jestli se má břeclavský hokej posunout kupředu, tak ani jiná možnost nebyla,“ komentoval budoucnost místního hokeje trenér Konečný, jehož tým v minulé sezoně vypadl ve finále play–off s Moravskými Budějovicemi.

Spojení obou hokejových subjektů by tak mohlo přispět ke výšení kvality a pro dospělý tým Břeclavi by tak výhledově nemusela být současná soutěž konečnou stanicí.

Jediným závažnějším problémem by tak mohla být komplikovaná příprava, neboť v Alkaplast aréně v současné době probíhá rekonstrukce chladícího zařízení.