Zápas začal ve výborné divácké kulise ve vysokém tempu. Jako první zahrozil ránou do masky Vojtka Beneš. Břeclavany posílila ubráněná oslabení, a že jich nebylo málo, a najednou zjistili, že se dá s Přerovem hrát vcelku vyrovnané utkání. Od desáté minuty se více tlačili před Vojtka, téměř čtyřicetiletý gólman byl ale vždy připravený. Vychytal jak únik Kubáče, tak přímé střely Nováčka, Kučery i Pappa. Obrovitý brankář s „haškovskou" helmou byl jednoduše neprůstřelný. Nutno dodat, že v průběhu zápasu inkasoval také dva menší tresty, což se jen tak nevidí. Břeclavané ale početní převahy nedokázali využít.

Množství potrestaných faulů se nezmenšilo ani v prostředním dějství. Spíše naopak. Sudí Škach v něm vyloučil hned devět hráčů. Hosté, kterým také chyběli tři hráči základní sestavy, se nemohli spolehnout na svou největší zbraň, tedy přesilovky, Lvi kotouče bezpečně vyhazovali. Oba soupeřící týmy předváděli divákům spíše to, jak se početní výhody nehrají. Kvůli nedisciplinovanosti se ale přerovská mašina nemohla naplno rozjet a Břeclavané tak dále živili naději na vyrovnání série.

V závěrečném dějství viděli diváci znovu několik vyloučení na obou stranách, první a vítězná branka ale padla při hře čtyři na čtyři. Hostující Sedlák nic nevymýšlel a hned za útočnou modrou vypálil na Šurého tvrdým příklepem. Kotouč prošel jinak bezchybnému břeclavskému brankáři až do sítě.

Čas začal hrát najednou proti Břeclavi, naopak ze Zubrů spadla nakumulovaná nervozita. Lvi začali pálit z každé pozice a do konce zápasu si před Vojtkem vytvořili několik výborných střeleckých příležitostí. Jenže čím dál více zapomínali na obranu, čehož ale hosté nedokázali využít. Když byl dvě a půl minuty před koncem vyloučený hostující hrát, vzali si trenéři Břeclavi oddechový čas a zkusili to v šesti bez brankáře. Tento risk potrestal 47 vteřin před koncem střelou do prázdné brány kapitán Přerova Kudělka.

OHLAS TRENÉRA:
Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Na jednu stranu jsem zklamaný z prohry, dnes jsme opět dojeli na koncovku, která nás trápí celou sezonu. Už v první třetině jsme mohli nějaké ty góly vstřelit, tam jsme měli tutovky do prázdné. Vojtek skvěle zachytal. Škoda, protože kluci předvedli parádní výkon a odvedli absolutorium, přestože někteří naskočili do hry po nemoci a bez tréninku. Na konci už jim potom chyběly síly. Ale bylo vidět, že když jsme v normální sestavě, hned je to jiný zápas, je to o něčem jiném. Ve stejném složení pojedeme zabojovat i ve středu do Přerova. Co mě ale mrzí nejvíce, jsou ti „věrní" diváci, kteří se po druhé brance Přerova zvedli z tribuny a minutu před koncem odešli domů. To je od nich vůči klukům nefér, že jim ani na závěr sezony nezatleskají nebo se s nimi nerozloučí."

2. čtvrtfinále play-off 2. ligy:

HC LVI BŘECLAV – HC ZUBR PŘEROV 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 46. Sedlák (Pala), 60. Kudělka

Vyloučení: 11:11, navíc Buhaj OT 10 minut, bez využití V oslabení: 0:1

Diváků: 591

Rozhodčí: Škach – Blaha, Švarc

Poměr střel: 28:31

Stav série: 0:2

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Dittrich, Vojáček, Fejt, Papp, Höss – Tobola, Medřický, Kubáč – Kučera, Nováček, Červenka © – Buhaj, Beneš (A), Čápek

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Kudělka ©, Zbořil, Vlček (A), Janota, Polák – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Málek, Školoud

Další zápasy play-off:

Hodonín – Poruba 1:3 (0:2)

Nový Jičín – Vsetín 1:3 (0:2)

Opava – Technika Brno 4:2 (2:0)