Ztratil puk a domácí pohodlně navýšili náskok do prázdné klece. Na vyrovnání už pak hostům i kvůli mnoha vyloučením chyběly síly. Kontaktní gól vstřelil až sedm vteřin před koncem utkání z trestného střílení Beneš. Na vyrovnání už ale nebyl čas. V pátek se série přesouvá znovu na břeclavský led. Technika vede na zápasy 2:1 a má mečbol, Břeclav má naopak nůž na krku.

Jako by dvoudenní přestávka mezi druhým a třetím zápasem ani neexistovala. Nervózní boj plný faulů pokračoval i v Hokejových halách dětí a mládeže v Brně, kde břeclavští fanoušci opět vytvořili svým oblíbencům téměř domácí prostředí. Hra byla dlouho vyrovnaná, oba brankáři museli předvádět své umění. Tlak určovaly přesilovky, kterých viděli diváci víc než dost. Až tu třetí brněnskou proměnil kapitán Techniky Habrovec ve vedoucí branku. Napřáhl od modré a Zelenka jen máchl lapačkou do prázdna.

Zlomový moment nastal v samém závěru první třetiny. Osmnáct sekund před jejím koncem Zelenka vychytal nájezd Brzobohatého, ale po něm vznikla před brankovištěm mela, kterou ukončil sudí přísným verdiktem. Na trestnou lavici poslal hned dva hostující hráče a Technika měla obrovskou výhodu dvojnásobné přesilovky.

A tu využila. Nicméně tu bylo jedno velké ale. Branka totiž padla snad dvě sekundy po závěrečné siréně, přesto ji sudí Talpa uznal a Štindlovi připsal gól v čase 19:59. Co naplat, že v tom okamžiku střelec teprve přebíral od Rajnohy přihrávku na modré čáře! Polovina stadionu kroutila hlavou a vehementně protestující Beneš si navíc vykoledoval od hlavního arbitra osobní trest. Na stavu 2:0 se ale nic nezměnilo.

Naději hostující Břeclav vykřesala ve 24. minutě. To první lajna Lvů vyšachovala obranu domácích ťukecem a na konci pohledné akce na jeden dotek byl kapitán Břeclavi Petr Jurča. V moment, kdy se ale hostující tým zvedal v přesilovce k náporu, vyrobil za vlastní brankou kiks gólman Zelenka, kterému utekl puk. Toho využil napadající Rajnoha a v cestě kotouče do prázdné branky už nemohl nikdo zabránit. Tento gól se ukázal jako rozdílový, o to víc musel mrzet.

Zelenka ovšem do konce zápasu další puk za svá záda nepustil a částečně si tak spravil reputaci. Do zaznění druhé sirény už rozhodčí pouze rozdával tresty na všechny strany.

Třetí třetina už byla pro hosty utrpením. Častým vylučováním neměli síly vymyslet nějakou kloudnou akci a k přímému ohrožení Nováka se dostávali jen sporadicky. Na druhé straně měl Zelenka stále co dělat, ale zůstal nepřekonaný. Snad až posledních pět minut zápasu se hrálo v plném počtu hráčů na ledě.

Gól Břeclavi však přišel hodně pozdě. Až sedm sekund před koncem zápasu fauloval Blažek pronikajícího Petera Beneše a nařídil trestné střílení. Slovenský forvard, ač tušil, že už není čas zápas zdramatizovat, ho provedl lišácky a vymetl Novákovu šibenici. Za sedm sekund už Lvi opravdu vyrovnat nestihli, prohráli 2:3 a v sérii prohrávají 1:2.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Utkání rozhodla první třetina, to je jednoznačné. Každý zápas hrajeme minimálně jednou ve třech, a to nám bere strašně sil. Dostali jsme dvě branky v oslabení, zase tam byla zbytečná desítka za řeči a několik zbytečných faulů. Po první třetině byla bouřka v kabině, museli jsme začít respektovat sílu soupeře. Na něčem jsme se dohodli, ale kluci to vůbec nesplnili. Jsme hodně naštvaný a zklamaný. Takto v play-off nemůžeme hrát."

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Habrovec (Rajnoha), 20. Štindl (Rajnoha), 26. Rajnoha (Habrovec) – 24. Jurča (Bolfík, M.), 60. Beneš (pen.)

Vyloučení: 9:9, navíc Beneš (BV) OT 10 minut Využití: 2:0

Rozhodčí: Talpa

Diváků: 175 (z toho 85 z Břeclavi)

Poměr střel: 40:24

Sestavy:

VSK Technika Brno: Novák – Habrovec ©, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký, Blažek – Kozák, Šedý, Rajnoha, Brzobohatý,Bě­lohlávek, Látal, Hnilička, Mráz, Benýšek, Odehnal, Stehlík, Česnek

HC LVI Břeclav: Zelenka – Dora, Šaur – Novák, Beneš – Koukal, Nekoranec – Jurča ©, Bolfík, M.Bartoš – Popolanský, Zábranský, Zháňal – Bartoš O., Průdek, Medřický – Kurial