Na poslední chvíli přijeli břeclavští hokejisté na zápas do Vsetína. A podle toho vypadal i úvod zápasu. Valaši první třetinu ovládli třemi slepenými brankami. Využili dvojnásobnou přesilovku a další trefu přidali ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině ale Lvi snížili a drama bylo na světě. Lvi nakonec v nervózní třetí třetině plné vyloučení dokázali díky gólu Beneše vyrovnat na 3:3. Rozhodnout o vítězi tak musely až samostatné nájezdy, v nichž si na vsetínského brankáře nepřišel ani jeden ze tří střelců Břeclavi.

„Jsme týden bez tréninku a podle toho naše první třetina vypadala. Pomalu jsme se rozkoukávali, ale branky jsme dostali až ve dvojnásobném oslabení. Naštěstí se to po přestávce zlepšilo a zbylé dvě třetiny jsme byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem. Až na konci nás zase zatlačili. Ale pomyslnou remízu beru, dokázali jsme srovnat nepříznivý stav," tvrdil břeclavský kouč Michal Konečný.

Břeclavané měli v zápase dost početních výhod, ovšem s jejich proměňováním měli problém. To Vsetínským se v šestnácté minutě naskytla dvojnásobná přesilovka a obě vyloučení Lvů potrestali brankou z dorážek. Lvi následně také vstřelili gól, ten ale sudí kvůli postavení hráče v brankovišti neuznal.

Navíc v poslední minutě první třetiny Vsetínští udeřili ve vlastním oslabení.

Lvi se ale ani za nepříznivého stavu nevzdali. V třiadvacáté minutě Medřický dorážkou snížil a Papp v závěru prostředního dějství dostal Břeclavany na dostřel.

Utkání se postupem času čím dál více přiostřovalo a v plném počtu hráčů se hrálo velmi málo. A proto není divu, že vyrovnávací gól Petera Beneše na 3:3 padl po sólové akci při počtu pouhých šesti hráčů na ledě. Remízový stav už vydržel až do konce zápasu.

„My se začali nechávat moc vylučovat, což je při dnešní velikosti obranné třetiny sebevražda. Oslabení nás stála moc sil a přišli jsme i díky tomu o tempo. Při prvních dvou brankách jsme selhali v obraně, kdy soupeř dorážel puky do prázdné brány. Musíme ještě zapracovat na obranné činnosti, kterou jsme ještě zatím moc netrénovali. Je před námi ještě velký kus práce," dodal vsetínský trenér Viktor Hlobil.

V samostatných nájezdech selhali všichni tři Lvi. Jak Nováček, tak i Medřický a nakonec také ex-vsetínský junior Tobola. Za domácí se trefil jen Ambruz, ale i to Vsetínu na vítězství stačilo.

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 4:3sn (3:0, 0:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Kubo (Mikšovský, Haloda), 17. Ambruz (Vaněk, Zúbek), 20. Zúbek (Vaněk), 65. rozh. nájezd Ambruz – 23. Medřický (Tobola), 39. Papp (Miklík, Zháňal), 50. Beneš (Tobola).

Nájezdy: Vaněk nedal, Ambruz dal, Kubo nedal – Nováček nedal, Medřický nedal, Tobola nedal.

Vyloučení: 13:8.

Využití: 2:2.

V oslabení: 1:0.

VHK Vsetín: Plšek – Hurtík, Nedbálek, Šafařík, Tichý, Žák, Haloda, Báchor, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Hruška, Podešva, Kolařík – Kubo, Mikšovský, Vítek – Nesrsta, Daněk, Kubáč.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Novák, Beneš, Navrátil – Zháňal, Medřický, Buhaj, Tobola, Nováček, Papp, Kovačič, Holub, Červenka, Kacetl, Čápek.