Poslední březnový den se starší žáci se lvem na prsou rozjeli na Valašsko, aby se zúčastnili Bobr Cupu. Turnaje se zúčastnilo celkem pět mužstev, mimo domácích Bobrů „A“ a „B“ týmu ještě Lvi, Výběr ze Slovenska a Nový Jičín.

„Pro všechny celky se jednalo o poslední herní vystoupení v této sezoně a nutno podotknout, že to na kvalitě zápasů bylo znát. Všechna družstva se chtěla rvát o medaile, a proto se celý turnaj nesl v duchu vysokého tempa a maximální bojovnosti,“ začal hodnocení turnaje kouč Břeclavanů Jakub Klimovič.

Lvi se představili na turnaji v prvním utkání po slavnostním zahájení proti domácím Bobrům „B“ a zvítězili v poměru 3:1, když nechali až příliš vyniknout domácího gólmana, který kryl obrovské množství příležitostí.

Ve druhém utkání čekal na Lvy, jak se později ukázalo, nejlepší celek turnaje. Výběr Slovenska Lvy přestřílel a získal přesvědčivé vítězství 9:5. „Tým bojoval, seč mu síly stačily, ale na fyzicky vyspělejšího protivníka to prostě nestačilo,“ komentoval první porážku na turnaji mladý trenér.

V dalších utkáních už šlo přímo o medaile. Lvi nastoupili nejprve proti domácím Bobrům „A“ a výhra v tomto utkání už mohla znamenat stříbro na turnaji.

Utkání bylo velmi vyrovnané. V závěru Lvi prohrávali o gól a soupeře tlačili celou třetí třetinu, nicméně rozhodla až power play, ve které nejprve Lvi nevyužili dvě velké příležitosti, a soupeř tak trestal střelou přes celé hřiště do prázdné brány. Utkání skončilo v poměru 5:3 pro domácí Bobry.

V posledním utkání se starší žáci Břeclavi představili proti Novému Jičínu a vítěz tohoto utkání bral bronzové medaile. Lvi byli v tomto utkání jasně lepší, soupeře přestříleli a zvítězili 5:3. Se sezonou se tedy rozloučili úspěšně, navíc s bronzovou medailí na krku.

Nejúspěšnější mládežnická kategorie z Břeclavi, hokejisté čtvrtých tříd, odjeli na Turnaj o putovní pohár primátora města Jihlavy. Ani oni se nevraceli s prázdnou.

Na tomto mezinárodním turnaji se lvíčata utkala s domácí Duklou, slovenským Martinem a brněnskou Technikou.

„V prvním zápase se naše lvíčata spíše rozkoukávala. Tohle se stává tradicí, že se jim první zápasy nedaří. Tým z Martina se dostal do dvoubrankového vedení, lvíčata ještě srovnala na 2:2, ale to bylo z jejich naší strany vše. V dalším průběhu zápasu se již prosazoval pouze soupeř, který zvítězil 6:2,“ komentoval první střetnutí Milan Zoubek, který jel na turnaj jako rodičovský doprovod.

Ve druhém utkání proti domácí Dukle se hrálo dlouho bez branek. Až v závěru druhé části hry se povedlo Břeclavanům jít do jednobrankového vedení. Ovšem třetí třetina byla velmi divoká. Ač se hrála jen deset minut, soupeř herně odešel a inkasoval osm branek.

Třetí zápas rozhodoval o tom, zda se povede lvíčatům probojovat se do semifinále, nebo skončí v části turnaje od pátého místa dolů. Soupeř byl známý, a to tým VSK Technika Brno. „Kluci v tomto zápase předvedli zodpovědný výkon a soupeře nakonec přehráli opět s nulou v kolonce inkasovaných branek,“ komentoval Zoubek výhru 4:0.

O den později pak Hodonského parta nastoupila proti týmu Buldoků z Náchoda. Ani oni vítězné tažení Břeclavských nezastavili a odešli z ledu s porážkou 1:4.

Finále tak bylo reprízou prvního zápasu, aspoň co se týče soupeře. Byl jím opět tým z Martina. „Rozhodně se jednalo o daleko vyrovnanější souboj, než první měření sil. Lvíčata měla po většinu zápasu gólově navrch. Bohužel pro naše barvy byl nakonec přece jenom šťastnější soupeř, který s velkým úsilím v posledních minutách přetočil skóre na svoji stranu,“ hodnotil Zoubek finále.

Lvíčata si domů nakonec odvezla stříbrné medaile.