Až v čase 11:47 se podařilo vstřelit Břeclavi první gól, když po přesilovkové kombinaci Konečného s Grmelou zakončil přesnou střelou z prostoru kruhů Ondřej Bartoš.

V patnácté minutě měli břeclavští hokejisté další šanci se prosadit, v přesilové hře sice uzavřeli Moravské Budějovice v jejich obraném pásmu, ale nepodařilo se jim ani jednou přesně vystřelit. V šestnácté minutě spálili šanci hosté. Přečíslení dva na jednoho ovšem dobře vyhodnotil obránce Břeclavi a výhodnou pozici hráčům Budějovic překazil. Proto odcházeli domácí hráči do kabin překvapivě s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil hostům, kteří svou střeleckou produktivitu dokázali v čase 21:14 přetavit ve vyrovnávací branku. Tlak pokračoval dalších pět minut, ale několikrát podržel své spoluhráče brankář Miroslav Foukal, který zaskočil za zraněnou jedničku Hübnera.

Když se na jedné straně nepodařilo prosadit hostům, ujmuli se toho břeclavští hráči. V čase 25:23 odskočila na rozdíl jedné branky Břeclav díky kapitánu Rákoczymu. Jak se později ukázalo, jednalo se o poslední branku, která padla za záda budějovického Adamce. V čase 28:58 a 30:41 se znovu měnil stav utkání. V obou případech se prosadila Žihadla. Druhá třetina skončila za stavu 2:3 pro hosty a v závěrečné části se čekal zajímavý boj.

Jak se později ukázalo, poslední třetina byla velice podobná té předchozí. Hostům se podařilo prosadit hned třikrát, z toho dvě branky vstřelili ihned po úvodním bully. Nejprve se v čase 41:39 trefil Ščepka, následně pak po souhře Hloucha s Topolem i Barvíř.

Domácím chyběl klid v koncevce, Gabriška ani Ondřej Bartoš brankáře nepřekonali. Sedm minut před koncem zápasu se potvrdilo se známé „nedáš – dostaneš.“ a hosté zvýšili na rozdíl čtyř branek.Břeclavi se pak naskytly ještě tři přesilovky, přesto už se skóre neměnilo. Rezerva Lvů tak prohrála i další zápas krajské ligy, tentokrát 2:6, a stále čeká na první vítězství.