Lvi se museli v zápase obejít bez opor zadních řad Svobody, Dittricha i Sedláka, útoky však byly kompletní, stejně jako kádr Hodonína. Domácí od prvních minut tahali za kratší konec provazu, Hodonín byl mnohem častěji před Klimešem a branky se dočkal ve 14. minutě, když Peš využil přesilovou hru. Početní výhodu za tři minuty využili i domácí. Směřičkovu ránu od modré tečoval za Kotvana Dominik Tobola a Dufek si z menšího trestu odseděl jen šest sekund. Jak se později ukázalo, vítěznou branku zápas vstřelil osmdesát sekund před první sirénou obránce hostů Lubomír Škápik, jehož příklep od modré se zastavil až v břeclavské brance.

Do druhého dějství vstoupili Lvi aktivně, ovšem dvě oslabení v řadě je zase zbrzdila a hra se srovnala. V polovině zápasu si při běžném souboji u mantinelu poranil koleno břeclavský odchovanec ve službách Drtičů Ondřej Nedvěd a opustil ledovou plochu na nosítkách. To způsobilo delší herní pauzu. Téměř sedm stovek diváků se v této periodě další branky nedočkalo, ani jeden z týmů nedokázal využít nabídnuté početní výhody.

Smůlu hostujícího celku na zranění doplnil i útočník Hodonína Dominik Piskoř, který zůstal ležet na stejné místě jako chvíli předtím Nedvěd, a taktéž potřeboval k opuštění ledu nosítka. Lvi měli celou třetinu navrch, tlačili se před hodonínskou branku, ale žádná z jejich střel si cestu do branky nenašla. Polovině diváků na stadionu zatrnulo v 54. minutě, kdy hodonínský Mika neproměnil trestné střílení. Naděje Lvů na vyrovnání definitivně zhasly v 59. minutě, kdy se domácí odhodlali k power-play. Hru bez brankáře ale hosté brzy potrestali a Kuba přidal gólovou pojistku. Ten samý hráč pak pár sekund před koncem obral za Klimešovou brankou jednoho z domácích hráčů a dal utkání definitivní tečku.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Zápas jsme si prohráli sami. Dvě třetiny jsme hráli dobře, tlačíme, kluky upozorňju, že Hodonín začne provokovat. A přesně to se stalo a dva naši klíčoví hráči na to doplatili. Pak nám poslední třetině několik minut zbytečně chyběli. Nám stále chybí nějací zkušení hokejisté, kteří by zápas dokázali třeba v přesilovce strhnout. Takové my nemáme, Hodonín ano. Hokejové umění je holt stále na straně Hodonína. Kluci dřeli, šlapali, to se jim vytknout nedá. Ale stále doplácíme na to, že nám chybí tři klíčoví obránci. Třetí gól do prázdné, to už byl risk. Ale mrzí mě čtvrtá branka, kterou dostaneme zbytečně po laxním přístupu a ztrátě puku."

Lubomír Oslizlo (trenér Hodonína): „Potřebovali jsme vyhrát, předchozí zápasy jsme neodehráli špatně, až na ten Frýdek, ale chybělo nám víc štěstí. V Břeclavi musím pochválit kluky, včetně brankáře. Podali taktický a zodpovědný výkon. Vyhráli jsme zaslouženě, navíc jsme se popasovali i s tím, že se zranili Nedvěd s Piskořem. Rozhodnout jsme možná měli už dřív, kdybychom proměnili trestné střílení nebo další dva úniky. Tahali jsme to tak až do závěru, kde se nám povedlo pojistit tři body."

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 17. Tobola (Směřička, Červenka) – 14. Peš (Jurásek, Škápik), 19. Škápik (Peš, Jurásek), 59. Kuba, 60. Kuba (Sajdl). Rozhodčí: Dědek – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:7, navíc Tobola (Břeclav) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 690. Střely na branku: 28:40.

Břeclav: Klimeš (Šurý) – Směřička, Miklík, Beneš, Vojáček, Novák, Fejt – Zháňal, Kučera, Medřický, Tobola, Nováček, Červenka, Buhaj, Papp, Průdek, Kubáč, Čápek.

Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Dufek, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek – Kučera, Sajdl, Špok – Peš, Jurásek, Kuba – Piskoř, Tomi, Zezula – Mika, Vrba, Smetana.

22. kolo: Vsetín – Karviná 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Opava – Poruba 4:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0), Přerov – Technika Brno 1:2 (1:0, 0:0, 0:2), Valašské Meziříčí – Nový Jičín 2:5 (0:0, 2:1, 0:4).