Jak vedení klubu slíbilo, na konci tohoto týdne zveřejnilo jména hlavních trenérů, kteří převezmou jednotlivé kategorie. U mužů zůstává jako hlavní trenér Michal Konečný, který v Břeclavi působí již řadu let, loni působil jako asistent trenéra u A-týmu a na konci sezony vedl i béčko. S Konečným se počítá i na pozici sportovního manažera.

Znovu od začátku

„Břeclav je pro mě srdeční záležitostí. Už tu působím osm let, takže jsem rád, že jsem dostal znovu nabídku. Lhal bych, kdybych říkal, že jiné nabídky nebyly, ale Břeclav pro mě měla prioritu, takže jsem vyčkával a dočkal jsem se. Sice jsme po třech letech budování mužstva znovu na startovní čáře, ale tato práce mě baví,“ potvrdil svou roli v břeclavském hokeji šestačtyřicetiletý Konečný.

Asistenta u seniorského týmu, a zároveň hlavním trenérem břeclavské juniorky, bude zvučné jméno, které ještě v Břeclavi nepůsobilo. Jde o veterána Miroslava Baruse, který sice před pár týdny ukončil aktivní činnost při exhibičním utkání ve Vsetíně, managementu břeclavského klubu se však podařilo přemluvit jej nazout brusle ještě na jednu sezonu.

V týmu tak bude působit jako hrající asistent trenéra, který tak bude moci předávat své zkušenosti mladším spoluhráčům. Barus má za sebou dvanáct extraligových sezon ve Vsetíně, Českých Budějovicích nebo Znojmu. Naposled působil jednačtyřicetiletý útočník jako trenér mládeže v Kometě Brno a vypomáhal jako hráč druholigové Technice.

Šéftrenérem mládeže u HC Passvilan Břeclav se stal loňský trenér mužů Pavel Nohel, který dostane na starosti dozor nad 1., 2., 4. třídou a kategoriemi žactva. K mladšímu dorostu se počítá s Michalem Konečným, a k juniorce s již zmiňovaným Miroslavem Barusem. U posledních dvou kategorií může dojít do začátku letní přípravy ke vzájemné výměně hlavních trenérů.

Při pohledu na výčet trenérů je tak jasné, že klub splnil podmínku města, která zněla omezit počet členů realizačních týmů.

„Všichni hlavní trenéři mají jako hráči extraligové zkušenosti. Jména asistentů u jednotlivých kategorií budou známá během příštího týdne, půjde převážně o břeclavské trenéry, kteří v klubu působili loni a budou mít zájem tady dále trénovat. S těmi budou zástupci HC Passvilan Břeclav v těchto dnech jednat,“ dodal manažer HC Passvilan Břeclav Martin Maťašovský s tím, že jejich jména plánuje klub zveřejnit příští týden.

Trénink na suchu

Letní příprava týmů začne 2., respektive 3. května a potrvá do konce června. Její rozpis je k dispozici na oficiálních webových stránkách klubu www.hcpassvilan.cz.

Kromě toho nové vedení klubu oznámilo i věci technického rázu. Passvilan počítá se zachováním klubových barev v modrožluté kombinaci, dresy se však pravděpodobně dočkají nového designu. Ve hře je i změna nebo úprava stávajícího loga, zvířecím maskotem klubu však každopádně nadále zůstává lev. Ceny vstupenek a permanentek se veřejnost dozví do konce června.

ČTĚTE: Passvilan chce zachránit břeclavský hokej